Śmietnikowa dyplomacja


 

Cóż za wymowne ZDJĘCIE! Zobacz, gdzie spotkali się Petru i Bielecki

Cóż za wymowne ZDJĘCIE! Zobacz, gdzie spotkali się Petru i Bielecki - niezalezna.pl

foto: niezalezna.pl

W ciekawym miejscu spotkali się i odbyli krótka rozmowę lider Nowoczesnej oraz były premier. Ryszard Petru i Jan Krzysztof Bielecki – śladem dwóch innych znanych panów – uznali, że akurat taka okolica będzie najlepsza na konwersację. Niestety, nie wiemy, o czym tam dyskutowali.
Jan Krzysztof Bielecki, prezes Rady Ministrów w 1991 r. i bliski współpracownik Donalda Tuska oraz lider Nowoczesnej Ryszard Petru ucięli sobie w czwartek kilkunastominutową pogawędkę. Odbyła się ona przy ulicy Ludnej w Warszawie, w pobliżu pewnej restauracji.
Najciekawsze jest jednak konkretne miejsce, które politycy uznali za najwłaściwsze do prowadzenia rozmowy. Otóż gawędzili… tuż obok śmietnika.

fot. niezalezna.pl
Jedno „słynne” spotkanie przy śmietniku już się odbyło. Tyle że przy innym i pod osłoną nocy. W 2012 roku ówczesny rzecznik rządu Paweł Graś spotkał się w podobnym miejscu z prezesem zarządu spółki wydającej „Rzeczpospolitą” Grzegorzem Hajdarowiczem. Do rozmowy doszło na kilka godzin przed tym, jak „Rz” z głośnym tekstem Cezarego Gmyza „Trotyl na wraku tupolewa” trafiła do kiosków.
Czyżbyśmy teraz byli świadkami kolejnej odsłony „śmietnikowej dyplomacji”?