Oświadczenie majątkowe Pani Premier


OnetBiznes

 

Onet

dzisiaj 16:11

Ile w ubiegłym roku zarobiła premier Beata Szydło?

Na stronach internetowych Kancelarii Prezesa Rady Ministrów opublikowano oświadczenie majątkowe premier Beaty Szydło. Z dokumentu wynika, że szefowa rządu z tytułu zatrudnienia w KPRM w ubiegłym roku zarobiła ponad 230,4 tys. złotych. Dostała też 29,6 tys. diety parlamentarnej.

 

Premier Beata Szydło

Foto: Stephane de Sakutin / AFPPremier Beata Szydło

Oświadczenie majątkowe premier Beaty Szydło

Z oświadczenia majątkowego dowiadujemy się również, że Beata Szydło:

  • jest współwłaścicielką domu o powierzchni 246 metrów kwadratowych
  • wspólnie z mężem posiada też gospodarstwo (użytki zielone) o powierzchni 1 hektara i 16 arów; na terenie gospodarstwa znajduje się budynek mieszkalny, gospodarczy i garaż;
  • ma ponad 108 tys. złotych oszczędności;
  • 162,2 tys. złotych zgromadziła na funduszu ubezpieczeniowym;
  • ma odłożone 80 euro.

Zmiany w oświadczeniu majątkowym premier Beaty Szydło

Premier Beata Szydło w oświadczeniu majątkowym nie uwzględniła jednego z samochodów, który figurował w oświadczeniu za 2015 rok. Wtedy jego wartość premier Szydło wyceniła na 13 tys. złotych. Być może sprzedała samochód albo uznała, że jego wartość nie przekracza 10 tys. złotych, a tylko wtedy trzeba byłoby wykazać go w oświadczeniu.

W porównaniu do 2015 roku premier Szydło ma o 37 tys. złotych więcej oszczędności. O kilka tysięcy złotych wzrosła też suma środków zgromadzona na funduszu ubezpieczeniowym. Premier nie wydała za to ani jednego euro.

(sta)

 

 

Onet Biznes

57 tys.

Źródło: Onet