“Obywatele RP” w demokratycznej akcji zakłócania miesięcznicy


 

 

SE.pl

 

Superexpress TV

 

Awantura na miesięcznicy! Obywatele RP biją za Smoleńsk

12.05.2017, godz. 02:00

Obywatele RP biją za SmoleńskAdam Borowskifoto: Eastnews

Co najmniej kilka osób odpowie za przepychanki, do których doszło tuż po 85. miesięcznicy katastrofy smoleńskiej. – Grupa ludzi chorych z nienawiści próbowała zablokować uroczystości. Sąd przyzwala na przemoc – oskarżał wczoraj Mariusz Błaszczak (48 l.), szef MSWiA.

Jednym z poszkodowanych uczestników miesięcznicy jest historyk Adam Borowski (62 l.), działacz opozycji w PRL. Był przed Pałacem Prezydenckim, kiedy w tłumie nagle ujawniły się osoby z białymi różami w dłoniach (m.in. kontrmanifestanci Obywatele RP). Wykrzykiwali: „Konstytucja” i „Praworządność”, gwizdali, kiedy przemawiał prezes PiS. – Te białe róże to symbol nienawiści i głupoty – mówił do nich Jarosław Kaczyński (68 l.) przed pałacem. A w tłumie doszło do przepychanek. – Nagle poczułem, że ktoś mnie ciągnie za marynarkę. Odepchnąłem więc tego mężczyznę – opowiada Borowski. – On schował się za czarny transparent i od dołu uderzył mnie pięścią w szczękę. Złapałem go za kołnierz i doprowadziłem do policji. Gdybym tego nie zrobił, mogłoby dojść do zamieszek. Tłum był wzburzony – relacjonuje. Policja nie ujawnia personaliów napastnika.

Wydarzenia stały się tematem wczorajszych obrad Sejmu. Kilku posłów PO miało ze sobą białe róże. – Jest czymś nikczemnym, żeby popierać tych, którzy cieszą się z tragedii 10 kwietnia 2010 roku – wytykał im minister Mariusz Błaszczak na konferencji w MSWiA. – Niektórzy uczestnicy cieszyli się z tego, że zginęło 96 osób. Dziś rano w Sejmie można było usłyszeć rechot m.in. w wykonaniu posła Nitrasa – oskarżał Błaszczak i oświadczył, że „Sąd przyzwala na przemoc”, ponieważ wydał zgodę na dwie kontrmanifestacje, których zakazał wojewoda mazowiecki.

ZOBACZ: Legendarny opozycjonista został UDERZONY w twarz na miesięcznicy smoleńskiej

B. Szydło: Wściekły atak nienawiści wobec uczestników miesięcznicy smoleńskiej jest rzeczą niebywałą

Źródło: X-NEWS

tagi: MIESIĘCZNICA SMOLEŃSKA przepychanki smoleńsk

autor: an zobacz inne artykuły tego autora
HZ zobacz inne artykuły tego autora