Jaczejka z Czerskiej niezadowolona antyimigracyjnym stanowiskiem platformersów


 

wPolityce.pl

Pomruk niezadowolenia na Schetynę prosto z Czerskiej! GW: „PO ws. uchodźców zachowuje się jak mały Jasio”

opublikowano: wczoraj

autor: fot.PAP autor: fot.PAP

To było do przewidzenia! Redaktorzy z Czerskiej, którzy w ostatnich tygodniach nawet nie ukrywali swojej niechęci wobec Grzegorza Schetyny, teraz mogli zaatakować szefa PO z całą mocą. Wszystko z powodu nieoczekiwanej wypowiedzi Schetyny w sprawie nieprzyjmowania uchodźców do Polski. Widać, że wolty przewodniczącego największej partii opozycyjnej nie przypadły im do gustu.

CZYTAJ TAKŻE: Platforma obrywa od swoich dawnych klakierów! Jarosław Kuźniar: „może od razu seppuku?”

Jakie jest stanowisko Platformy Obywatelskiej w sprawie uchodźców? Po serii wypowiedzi czołowych polityków tej partii można odnieść wrażenie, że nie różni się w niczym od tego, co mówi Prawo i Sprawiedliwość. Po dzisiejszej konferencji prasowej Grzegorza Schetyny można stwierdzić, że jest gorzej.

– „dramatycznie” pyta Paweł Wroński na łamach „Gazety Wyborczej” i zaczyna kpić z PO.

PO stanowiska w tej ważnej dla Polski i Europy  sprawie po prostu nie ma i tłumaczy, że mieć nie musi, „bo problem nie istnieje”. Jest niczym Jasio, który chowając głowę pod poduszkę uważa, że świat nie istnieje.

– zauważa pierwszy „strażnik” ideałów europejskich w redakcji na Czerskiej.

Dziennikarz Adama Michnika gra więc nad uchem Grzegorza Schetyny starą śpiewkę euroentuzjastów i wykorzystuje ją jako straszak na Schetynę.

Wypowiedzi przewodniczącego Schetyny można odebrać jeszcze inaczej. Jako niepokojący sygnał, że Platforma gotowa jest odejść od wartości ogólnoludzkich i europejskich, jeśli tylko zapewni jej to wyższe polityczne notowania. Lider partii wie bowiem, że nawet większość członków jego partii jest przeciwko przyjmowaniu uchodźców. (…) Pytanie, czy chcemy być społeczeństwem otwartym, czy zamkniętym, przestraszonym, nienawidzącym wszystkich i wszystkiego niczym nacjonalistyczna twierdza.

– grzmi Wroński w komentarzu dla „GW”.

CZYTAJ TAKŻE: Jest łatwy sposób na sprawdzenie szczerości Schetyny ws. imigrantów: propozycja zmiany konstytucji w tej sprawie

Na koniec, Wroński, wyciąga przeciwko Schetynie argument, który zapewne rozwścieczy szefa PO, porównując jego partię z PiS.

Platforma Obywatelska, partia opozycyjna – która mieni się tą lepszą, otwartą, europejską – powiedziała właśnie w gruncie rzeczy: wybór między PiS i PO to tylko kwestia stylu.

– pisze Wroński w komentarzu.

Ostry komentarz Pawła Wrońskiego szedł dzisiaj w parze z nagłówkami na internetowej stronie radia TOK.FM (należącego do „Agory” – wydawcy „Gazety Wyborczej”). I w nich dostało się dzisiaj Grzegorzowi Schetynie.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Schetyna deklaruje: Platforma nie jest za przyjęciem uchodźców! [WIDEO] Jakie decyzje podjął w 2015, gdy był szefem MSZ…? Przypominamy!

Oficjalny atak na Schetynę w mediach „Agory” nie dziwi. Wspierana przez Georga Sorosa, coraz bardziej lewacka, redakcja rozpaczliwie szuka nowego lidera opozycji. Najpierw miał być nim Mateusz Kijowski, potem Ryszard Petru. Po serii kompromitacji związanych z „liderami” „GW”, redaktorzy z Czerskiej leczą swoje kompleksy i odreagowują klęskę na Schetynie, wobec którego od dawna reprezentują postawę „focha”. Jedno jest pewne: Grzegorz Schetyna nigdy nie będzie faworytem ludzi Michnika.

wB, GW, TOK.FM

Zdjęcie Na widelcu

auto