Błaszczak do opozycji: Państwo popieracie przemoc


niezalezna.pl - strefa wolnego słowa

 

11 maja 2017

 

Błaszczak do opozycji: Państwo popieracie przemoc

 

Dodano: 11.05.2017 [11:50]

Błaszczak do opozycji: Państwo popieracie przemoc - niezalezna.pl

foto: twitter.com/MSWiA_GOV_PL

Mój przedmówca mówiąc to, co powiedział, popiera przemoc na warszawskich ulicach. Wczoraj grupa ludzi chorych z nienawiści próbowała zablokować uroczystości związane z upamiętnieniem ofiar katastrofy smoleńskiej. Oni nienawidzą, dlatego że próbują uniemożliwić i zablokować uroczystości, które mają charakter modlitwy, spotkania religijnego – powiedział dziś w sejmie szef MSWiA Mariusz Błaszczak.
Grupa ludzi chorych z nienawiści próbowała w środę zablokować uroczystości, związane z upamiętnieniem ofiar katastrofy smoleńskiej na Krakowskim Przedmieściu; cztery osoby zostały zatrzymane – powiedział dziś w sejmie szef MSWiA Mariusz Błaszczak.
Grupa obywateli – jak relacjonował Huskowski – z różnych stowarzyszeń, m.in. Obywateli RP, próbowała „zademonstrować niezgodę na łamanie prawa” i zakazywanie im takich demonstracji. Jak dodał, wzięli oni ze sobą białe róże, które – jak mówił Huskowski – są według prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego symbolem „nienawiści i głupoty”. Huskowski, a także inni posłowie opozycji mieli na sali sejmowej białe róże.

Mój przedmówca, mówiąc, to co powiedział, popiera przemoc na warszawskich ulicach. Wczoraj grupa ludzi chorych z nienawiści próbowała zablokować uroczystości, związane z upamiętnieniem ofiar katastrofy smoleńskiej. Oni nienawidzą, dlatego że próbują uniemożliwić, zablokować, uroczystości, które mają charakter modlitwy, które mają charakter spotkania religijnego

  • powiedział szef MSWiA z trybuny sejmowej.
    Jak poinformował, zatrzymane zostały cztery osoby; dwie osoby – pod zarzutem złamania art. 195 Kodeksu karnego, czyli zakłócania uroczystości, które mają charakter religijny i kolejne dwie osoby – za względu na naruszenie przez nich nietykalności osobistej.

Człowiek, którego pan popiera, panie Huskowski, uderzył, użył przemocy wobec bohatera opozycji niepodległościowej, pana Adama Borowskiego

  • powiedział Błaszczak.

Hańbą jest to, że na tej sali państwo popieracie przemoc, to jest rzeczywiście hańba

  • powiedział szef MSWiA.
    Działacz opozycji antykomunistycznej w PRL Adam Borowski powiedział w środę PAP, że został uderzony po zakończeniu uroczystości miesięcznicy smoleńskiej przez jednego z kontrmanifestujacych. Jak dodał, złożył już zawiadomienie w tej sprawie.