Trump zdymisjonował szefa FBI


Polska

 

Dymisja szefa FBI. James Comey odwołany przez Donalda Trumpa

Krzysztof Jędras

10 maja 2017 AKTUALIZACJA: 10 maja 2017 08:22

Polska

Dymisja szefa FBI. James Comey odwołany przez Donalda Trumpa

©AP/EAST NEWS

Donald Trump usunął z urzędu dyrektora Federalnego Biura Śledczego (FBI) Jamesa Comeya – poinformował we wtorek (09.05) Biały Dom. Comey krótko przed wyborami prezydenckimi w USA ujawnił nowe fakty dotyczące śledztwa wobec Hillary Clinton, które zdaniem kandydatki demokratów spowodowały jej porażkę w rywalizacji z Trumpem.

WIDEO

US CBS/x-news

Dymisja szefa FBI nastąpiła w oparciu o „jasne rekomendacje” prokuratora generalnego Jeffa Sessionsa oraz jego zastępcy. Sessions w liście do Donalda Trumpa miał wskazać, że na czele FBI musi stać ktoś, „kto przestrzega reguł i zasad Departamentu Sprawiedliwości”.
O decyzji prezydenta USA James Comey dowiedział się niespodziewanie podczas pełnienia obowiązków służbowych w Los Angeles. Zwolnienie zmusiło go do odwołania planowanego na wtorkowy wieczór wystąpienia podczas akcji rekrutacyjnej FBI w Hollywood.
Zwolnienie Jamesa Comeya przez Donalda Trumpa jest zaledwie drugim w historii Stanów Zjednoczonych przypadkiem zwolnienia szefa FBI, przed ukończeniem przez niego 10-letniej kadencji, przez urzędującego prezydenta.

Skomentuj

Please log in using one of these methods to post your comment:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s