“Przyjdzie wielka klęska tych, którzy nienawidzą Polski”


OnetWiadomości

 

28 minut temu

Jarosław Kaczyński: dziś mamy nowy wielki atak nienawiści

Onet

Jest pewna różnica w stosunku do tych lat, kiedy wydawało się, że comiesięczna manifestacja żałobna to coś, czemu nikt nie może się przeciwstawiać. Owszem, były takie nienawistne próby ze strony Palikota i jego ludzi, ale skończyło się to szybko. Dziś mamy drugą taką próbę, nowy wielki atak nienawiści – powiedział Jarosław Kaczyński podczas miesięcznicy smoleńskiej. Prezes PiS odniósł się w ten sposób do osób, które próbowały zakłócić zgromadzenie. – Oni nienawidzą Polski. Ale Polska zwycięży – dodał.

 

Jarosław KaczyńskiFoto: AFPJarosław Kaczyński

Podczas miesięcznicy kilkadziesiąt osób próbowało zakłócić obchody. Zostały one ostro skrytykowane przez Jarosława Kaczyńskiego.

 

 • Te białe róże, które tam widać, to właśnie symbol skrajnej nienawiści i skrajnej głupoty. Chcę was zapewnić, że my tą walkę wygramy. Wygraliśmy wtedy z Palikotem i z jego następcami także zwyciężymy, i będziemy zwyciężać nadal – powiedział podczas miesięcznicy Kaczyński.
 • Będą pomniki i będzie prawda, ale właśnie tej prawdy o Smoleńsku oraz o tych latach rządów, które już za nami, tak bardzo się boją. Stąd ta furia i ta nienawiść z jednej strony tych, którzy są wynajęci, a z drugiej tych, którzy są oszalali z nienawiści – dodał prezes PiS.

Kaczyński zapowiedział, że „przyjdzie czas prawdy i upamiętnienia”. – Przyjdzie wielka klęska tych, którzy nienawidzą Polski. Oni nienawidzą Polski. Ale Polska zwycięży – podsumował.

„Kontrmiesięcznica” w stolicy. Protest przeciwko wykorzystywaniu politycznemu katastrofy smoleńskiej

Kilkadziesiąt osób brało dziś udział w „kontrmiesięcznicy smoleńskiej”. Manifestacja zorganizowana została na skwerze Hoovera w Warszawie, tuż obok Krakowskiego Przedmieścia, gdzie odbywają się dziś uroczystości związane z miesięcznicą katastrofy smoleńskiej.

Demonstrację zorganizowało Stowarzyszenie na Rzecz Demokracji „Tama”. Jak podkreślali przedstawiciele organizacji, to protest przeciwko wykorzystywaniu katastrofy smoleńskiej do celów politycznych.

 • Chcemy wezwać Jarosława Kaczyńskiego oraz współpracujące z nim osoby do położenia kresu comiesięcznym spektaklom politycznym, prowadzonym w imię trwającej już siódmy rok żałoby. Podczas tych seansów lżone i oczerniane są osoby rzekomo winne katastrofy, a w rzeczywistości będące jedynie przeciwnikami politycznymi prezesa PiS. Co miesiąc słyszymy zapewnienia, że prawda jest już blisko. Poczekajmy zatem do jej ujawnienia, zanim zgodzimy się na to, by ktokolwiek był publicznie wyzywany od łotrów i morderców, w tak reprezentacyjnym miejscu Warszawy, jakim jest Trakt Królewski – tłumaczył Dariusz Kornacki.
 • Będziemy protestować przeciwko dzieleniu Polaków na „panów” i „gorszy sort”. Powiemy im prosto w oczy, że nie ma zgody na szarganie pamięcią o ofiarach tragicznego wypadku lotniczego. Spytamy się Jarosława K. o to, co powiedział bratu na chwilę przed tragicznym lądowaniem – zapowiedział

 • Onet Wiadomości

  Skomentuj

  Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

  Logo WordPress.com

  Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

  Zdjęcie na Google+

  Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

  Zdjęcie z Twittera

  Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

  Zdjęcie na Facebooku

  Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

  Połączenie z %s

  Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.