Polskiego poprawnie nie znają a pchają się na Wyspy


WP money


 • Brexit. Polacy spieszą się żeby zdążyć

  FOT. REPORTERS/REPORTER

  Po raz pierwszy od jesieni 2015 roku wzrósł odsetek Polaków rozważających emigrację do Wielkiej Brytanii. Tak wynika z badania pracowni Millward Brown na zlecenie firmy Work Service, o czym pisze „Puls Biznesu”.

  Nie sprawdza się scenariusz resortu rozwoju, który prognozuje, że Brexit skłoni Polaków mieszkających na wyspach do powrotu. Jak prognozuje Ministerstwo Rozwoju wyjście Wielkiej Brytanii z UE może sprowadzić nad Wisłę od 100 do 200 tys. polskich emigrantów. Wszystko wskazuje jednak na to, że taki scenariusz pozostanie na razie na papierze.

  Jak czytamy w gazecie, od ostatniego badania w sierpniu ubiegłego roku odsetek Polaków rozważających emigrację na Wyspy zwiększył się o 5 punktów procentowych – do 19 procent ogółem rozważających opuszczenie kraju.

   

  Wzrosła też nieco liczba osób, które rozważają wyjazd z Polski. To jednak głównie zasługa prac sezonowych. W porównaniu z ubiegłorocznym badaniem z tego samego okresu, ich liczba spadła.

  Maciej Witucki z Work Service uważa, że ogromny wpływ na wzrost atrakcyjności Zjednoczonego Królestwa ma Brexit. Jak relacjonuje, badanych pytano, czy wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej determinuje właśnie taki kierunek emigracji. 58 procent ankietowanych odpowiedziało, że tak. „Wyraźnie widać zatem, że potencjalni emigranci wolą zastać Brexit na Wyspach niż w Polsce” – ocenia Maciej Witucki.

  WP money