Państwa miłujące pokój gromadzą pancerne zagony nad syryjską granicąXportal.plInformacje, Idea, Polityka10.05.2017

MENU

Jordania: Ujawniono zgrupowanie pancerne na granicy z Syrią

9 maja 2017 10:26

Jak informuje portal Al Masdar News, lotnicze rozpoznanie syryjskie prowadzone z użyciem pojazdów bezzałogowych ujawniło liczące około 400 pojazdów pancernych, w tym czołgów M60, zgrupowanie sił jordańskich i amerykańskich w bazie znajdującej się 43 kilometry od południowej granicy z Syrią.

Według źródła, które ujawniło zdjęcia, władze syryjskie obawiają się, że ujawnione zgrupowanie stanie się szpicą inwazji wzdłuż autostrady Bagdad-Damaszek, mającej osłonić siły terrorystów tzw. Wolnej Armii Syryjskiej, okrążonych przez Syryjską Armię Arabską w pobliżu przejścia granicznego Al-Tanf, znajdującego się na styku granic syryjskiej, jordańskiej i irackiej.  Sytuację utrudnia fakt, że po stronie irackiej przejście graniczne Al-Tanf jest prawdopodobnie izolowane przez siły specjalne USA i innych państw zachodnich.

Jak ujawniliśmy w raporcie redakcyjnym Xportal.pl we wrześniu 2016 roku, wiele wskazuje na to, że na zlecenie zachodnich „sojuszników” Wojsko Polskie również jest obecne w Jordanii i może odgrywać rolę przeciwników niepodległej Syrii na styku granic trzech wymienionych państw.

(Na pods. Al Masdar News)