Umyka przed Komisją Amber Gold


 

wPolityce.pl

 

Pupil Tuska ukrywa się przed komisją Amber Gold? Wassermann: „Sławomir Nowak nie odbiera od nas telefonu i nie odpisuje na sms”

opublikowano: 2 godziny temu · aktualizacja: 2 godziny temu

autor: YouTubeautor: YouTube

 

Problem komisji śledczej ds. Amber Gold. Były minister transportu ma za dwa tygodnie stanąć przed komisją, ale nie ma z nim żadnego kontaktu. Nie odbiera telefonu i nie odpisuje na sms. Dziś przewodnicząca komisji, poseł Małgorzata Wassermann wystąpiła do posła Krzysztofa Brejzy, by ten pomógł w kontakcie z byłym partyjnym kolegą z Platformy Obywatelskiej. Dziwne zachowanie Nowaka wskazuje, ze ludzie PO chcą sabotować prace komisji śledczej.

 

CZYTAJ TAKŻE:Były minister Sławomir Nowak jest kluczową postacią do przesłuchania w sprawie afer OLT Express i Amber Gold

Przesłuchanie Sławomira Nowaka może rzucić nowe światło na szwindle, które szef Amber Gold Marcin P. przeprowadzał na rynku przewozów lotniczych. To ministerstwo kierowane niegdyś przez Nowaka nadzorowało także Urząd Lotnictwa Cywilnego, który zdaniem komisji, nie dopełnił wielu obowiązków i dopuścił się licznych zaniechań wobec spółki lotniczej OLT Express, z którą współpracował syn Donalda Tuska, a kierował nią Marcin P.

Próbujemy nawiązać kontakt z panem ministrem, bo pracuje poza granicami kraju. Nie odbiera telefonów, nie odpowiada na sms.

– mówiła dziś Małgorzata Wassermann tuż przed przesłuchaniem pierwszego świadka na dzisiejszym posiedzeniu komisji.

Posłanka zwróciła się więc do Krzysztofa Brejzy – posła Platformy Obywatelskiej, zasiadającego w komisji, by ten pomógł w nawiązaniu z Nowakiem kontaktu.

Czy posiada pan aktualny telefon do ministra Nowaka? Nie chcielibyśmy zmarnować terminu posiedzenia komisji. Pracuje tu 30 – 40 osób z obsługi, a my chcemy iść na rękę każdemu świadkowi.

– tłumaczyła przewodnicząca komisji.

Poseł Brejza zgodził się pomóc w ustaleniu kontaktu do Sławomira Nowaka

Oczywiście zapytam w klubie.

– odpowiedział nieco zaskoczony poseł PO.

CZYTAJ TAKŻE:Świadek komisji ds. Amber Gold sypie kolegów Tuska i ujawnia, że nikt nie nadzorował instytucji, które mogły powstrzymać Marcina P.

Posłanka Wassermann przypomniała, że wezwanie na stawienie się przed komisją odebrał żona Sławomira Nowaka. Oznacza to, że wezwanie zostało odebrane właściwie i Sławomir Nowak musi stawić się przed obliczem komisji.

WB

Zdjęcie Amber Gold pod lupą komisji śledczej

autor: Amber Gold pod lupą komisji śledczej

Relacjonujemy przebieg komisji śledczej ds. Amber Gold. Informacje, relacje, przesłuchania, wywiady.