Łucznik szyje automaty


 

„RZECZPOSPOLITA”: OBRONA TERYTORIALNA WYPRÓBUJE NAJNOWSZY AUTOMAT ŁUCZNIKA

POLSKA

1 godz. 1 minuta temu

Kilkadziesiąt pierwszych karabinów automatycznych MSBS przetestują żołnierze WOT z Podkarpacia. Udane próby mogą otworzyć przed Fabryką Broni w Radomiu drzwi do wielkich kontraktów – pisze wtorkowa „Rzeczpospolita”.

Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej /Krzysztof Kaniewski /Reporter

Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej /Krzysztof Kaniewski /Reporter

Dla producentów modułowego systemu broni strzeleckiej – radomskiego Łucznika, który dzięki rekordowym zamówieniom na wywodzące się z konstrukcji kałasznikowa karabinki Beryl (MON tylko w 2016 r. zakontraktowało 29 tys. sztuk broni za 175 mln zł) ma prawdziwe żniwa – MSBS to kolejna ogromna biznesowa szansa. Najnowsze polskie karabinki MSBS przeszły w fabryce etap badań wstępnych i czekają na skierowanie broni na próby kwalifikacyjne, a potem do seryjnej produkcji – podaje „RZ”.
Zaakceptowanie broni przez wojsko mogłoby przyśpieszyć decyzję o zamówieniach krajowych i eksportowych sięgających tysięcy sztuk i wielkoseryjnej produkcji modułowych karabinków w Radomiu.

 

„Rzeczpospolita” przypomina, że już na początku tego roku pisała, że nowa automatyczna broń polskiej konstrukcji trafi najpierw do jednostki obrony terytorialnej. W lutym, a potem w marcu podczas spotkania z prezesami zbrojeniówki zapowiedział to szef MON Antoni Macierewicz. Pod koniec kwietnia o możliwość sprawdzenia przydatności bojowej nowej broni strzeleckiej wystąpiło do MON dowództwo WOT – czytamy w artykule.

Więcej w dzisiejszej „Rzeczpospolitej”.

PAP