Dzień Zwycięstwa w Moskwie


 

Znalezione obrazy dla zapytania Dzień Zwycięstwa w Moskwie

Rosjanki na Paradzie Zwycięstwa

TVP.INFO

 

Rosja pokazuje militarny potencjał. Dzień Zwycięstwa w Moskwie

kch, dm publikacja: 09.05.2017 aktualizacja: 10:43wyślijdrukuj

fot

W paradzie zwycięstwa wzięli udział żołnierze wszystkich formacji (fot. PAP/ EPA/SERGEI CHIRIKOV)

Przez plac Czerwony w Moskwie przemaszerowało ponad 10 tysięcy żołnierzy. Paradą zwycięstwa Rosjanie uczcili 72. rocznicę zwycięstwa nad faszyzmem. Defiladę z trybuny honorowej obserwowali przedstawiciele najwyższych władz państwowych, w tym prezydent Władimir Putin, a także weterani II wojny światowej

.

„Zabójca nie może być ratownikiem”. Putin zastawia pułapkę w Syrii

W tym roku, pierwszy raz od ponad 30 lat, nad Moskwą wiszą deszczowe chmury, a temperatura nie przekracza 5 stopni Celsjusza. W swoim wystąpieniu prezydent Władimir Putin nawiązał do „ogromnego wysiłku narodów Europy w walce z faszyzmem” podkreślając, że i współcześnie rosyjska armia jest gotowa do obrony ojczyzny.
– Lekcje minionej wojny każą nam być czujnymi i rosyjskie Siły Zbrojne są gotowe odeprzeć każdą potencjalną agresję. Dziś samo życie zmusza nas do podwyższania potencjału obronnego, ale dla efektywnej walki z terroryzmem, ekstremizmem i neonazizmem konieczna jest konsolidacja całej międzynarodowej społeczności – oświadczył Władimir Putin.

W paradzie zwycięstwa wzięli udział żołnierze wszystkich formacji, a także pułków historycznych, nawiązujących strojami do historii oręża carskiego i radzieckiego. Obecni byli także przedstawiciele armii państw – republik dawnego Związku Radzieckiego. Przez plac Czerwony przejechały: wozy bojowe, działa samobieżne, czołgi i wyrzutnie rakiet.

IAR

Tagi: parada, wojsko, moskwa, rosja