Ukrainę prowadzi ku upadkowi a własny interes rozwija


KRESY.pl

Petro Poroszenko Foto: wikimedia.org

BANK POROSZENKI POTROIŁ ZYSKI W STOSUNKU DO ZESZŁEGO ROKU

 

6 maja 2017|0 Komentarze|w gospodarka, Ukraina, Wydarzenia |Przez Piotr Łapiński

Należący do prezydenta Ukrainy bank w okresie od stycznia do marca uzyskał trzy razy większy zysk niż w analogicznym okresie w zeszłym roku.

Według opublikowanego raportu kwartalnego Międzynarodowy Bank Inwestycyjny Petra Poroszenki w okresie styczeń-marzec 2017 zarobił 26 818 000 hrywien netto (3,8 miliona złotych). Jest to 2,9 razy więcej niż w tym samym okresie w zeszłym roku.

Przychody brutto z tytułu odsetek wyniosły 45,584 mln hrywien. Dochód wynika w dużej mierze z zmniejszonego poziomu tworzenia rezerw. Wśród przychodów banku znajdują się jeszcze te wynikające z różnego rodzaju prowizji – 22,443 miliona hrywien. 

ZOBACZ TAKŻE: Ukraina: z powodu sankcji nałożonych na rosyjskie oddziały banków mogą być one sprzedane za bezcen

Głównym udziałowcem MBI jest prezydent Ukrainy Petro Poroszenko, który posiada łącznie 60% udziałów za pośrednictwem różych instrumentów finansowych.

 

Wśród pozostałych współwłaścicieli znajduje się m.in pierwszy zastępca przewodniczącego partii„Blok Petra Poroszenko” Igor Kononenko (14,94% działów ), zastępca sekretarza Rady Bezpieczeństwa i Obrony Narodowej Ukrainy Oleg Gladkovsky  (9.9008% udziałów).

Podczas kampanii prezydenckiej Petro Poroszenko obiecywał sprzedaż wszystkich swoich interesów.

kresy.pl / korespondent.net