Rosyjska akcja w Warszawie


 

21:24 06 MAJ 2017

 

Akcja Nieśmiertelny pułk w Omsku

Akcja „Nieśmiertelny Pułk” odbędzie się też w Warszawie

© Sputnik. Alexey Malgavko

POLSKA

19:58 06.05.2017(zaktualizowano 21:02 06.05.2017) Krótki link

4259241

W Warszawie akcja „Nieśmiertelny Pułk” odbędzie się na cmentarzu mauzoleum żołnierzy radzieckich – poinformował rzecznik ambasady Rosji w Polsce Władimir Aleksandrow.

Konferencja prasowa Nocnych Wilków w Rossiya Segodniya

© ZDJĘCIE: WIKTORIA DANIŁOWA

„Nocne Wilki” mają coraz więcej przyjaciół w Europie

9 maja w Rosji i poza jej granicami odbędzie się akcja społeczna „Nieśmiertelny Pułk”. W ubiegłym roku przemarsze odbyły się w 50 krajach. W rosyjskich miastach w akcji wzięło udział ok. 24 mln osób, które wyszły na ulice z fotoportretami swoich krewnych walczących na frontach Wielkiej Wojny Ojczyźnianej.

„W Warszawie akcja „Nieśmiertelny Pułk” zostanie połączona ze złożeniem kwiatów i wieńców. Uroczystości odbędą się 9 maja na cmentarzu mauzoleum żołnierzy radzieckich” — powiedział Aleksandrow.

Sztandar Zwycięstwa nad Berlinem

© SPUTNIK. VLADIMIR GREBNEV

Od faszyzmu Polskę wyzwolili kosmici

Przedstawiciel ambasady wyjaśnił, że w akcji wezmą udział pracownicy ambasady Rosji, innych rosyjskich przedstawicielstw, członkowie ich rodzin, przedstawiciele placówek dyplomatycznych krajów WNP, organizacje weteranów i organizacje pozarządowe. Aleksandrow dodał, że z doświadczenia ubiegłych lat, w akcji „Nieśmiertelny Pułk” w Warszawie weźmie udział ok. 200 osób.

Na cmentarzu mauzoleum żołnierzy radzieckich spoczywa 21468 żołnierzy Pierwszego Frontu Białoruskiego Armii Czerwonej, którzy polegli w czasie wyzwalania Warszawy w latach 1944-1945. Nekropolia o powierzchni 19,2 ha została założona w 1950 roku, w piątą rocznicę kapitulacji Niemiec.