Jakiż zadufany w sobie facet


WPROST.pl

Prof. Andrzej Rzepliński: Nie wszedłem do polityki, choć byłbym dobrym politykiem

Dodano: dzisiaj 09:470 211

Prof. Andrzej Rzepliński

Prof. Andrzej Rzepliński

Prof. Andrzej Rzepliński, były prezes Trybunału Konstytucyjnego, który samego siebie przedstawiał jako „sędziego konstytucyjnego w stanie spoczynku”, na antenie RMF FM stwierdził, że byłby dobrym politykiem, ale go „to nie ciągnęło”.

  • Nigdy nie wszedłem do polityki (…). Byłbym na pewno dobrym politykiem, ale mnie to nie ciągnęło. Oferowałem to, co potrafiłem – pisanie prawa – jestem współautorem 19 ważnych ustaw. Sędzią konstytucyjnym byłem 9 lat, współkształtowałem system prawny Polski – powiedział prof. Rzepliński zapytany o słowa byłego prezydenta Bronisława Komorowskiego, który 4 maja na antenie RMF FM mówił o tym, że chciałby, aby były prezes TK stanął na czele politycznego frontu.
Andrzej Rzepliński kandydatem na prezydenta?

Prof. Rzepliński odniósł się do również do ponoszonej kilkukrotnie przez socjolog prof. Jadwigę Staniszkis wizji zostanie kandydatem na urząd prezydenta w wyborach 2020 roku.

Staniszkis: Chciałabym, aby Rzepliński kandydował na prezydenta. U Dudy jest przerost formy nad treściąProfesor Jadwiga Staniszkis, socjolog, na antenie RMF FM w rozmowie z Marcinem Zaborskim powiedziała, że chciałaby, aby w kampanii prezydenckiej w 2020 roku w szranki z Andrzejem Dudą stanął prof. Andrzej Rzepliński.WPROST.pl

– Ja siebie nie widzę (w takiej roli – red.). Już to parę razy powiedziałem. Poświęciłem – to górnolotnie brzmi – więcej niż ćwierć wieku, o więcej zdecydowanie – służbie Rzeczypospolitej, ale tak naprawdę to najlepiej to ja się czuje u siebie na uniwersytecie, w bibliotece akademickiej – mówił były prezes Trybunału Konstytucyjnego.

/ Źródło: RMF FM

wydarzenia kraj rzepliński wybory rzepliński kandydadowanie