A to kasjerki z TESCO obłowią się na obcym kapitale


 

wMeritum.pl

 

15:30:40

STRONA GŁÓWNA GOSPODARKA BIZNES

ZWIĄZKOWCY Z SOLIDARNOŚCI GRZMIĄ PO PROPOZYCJI PODWYŻKI: ”GRUPA TESCO KPI Z PRACOWNIKÓW W POLSCE”

Związkowcy z Solidarności grzmią po propozycji podwyżki: ”Grupa Tesco kpi z Pracowników w Polsce”

Związkowcy z Solidarności grzmią po propozycji podwyżki: ”Grupa Tesco kpi z Pracowników w Polsce”

Opublikowano: 06 maja 2017Tags: sklep, solidarność, strajk, strajk włoski, tesco, związki zawodowe, związkowcy

 

Sieć sklepów zaproponowała po koniec ubiegłego miesiąca podwyżkę dla swoich pracowników w kwocie 42,97 zł brutto. Na ten ruch ze strony kierownictwa, ostro zareagowali związkowcy i w swoim komunikacie nazywają ją „policzkiem wymierzonym Pracownikom”. Czy czekają nas strajki pracowników?

27 kwietnia br., w Krakowie podczas spotkania dot. Sporu zbiorowego, Zarząd Tesco Polska, podał kwotę 42,97 zł brutto (na etat), jako jedyną i ostateczną propozycję wzrostu wynagrodzeń w roku 2017” – napisano w komunikacie związkowcy.

Dodają również, że propozycja Grupy Tesco, w opinii „Solidarności”: „obraża i upokarza Pracowników w Polsce. Za ciężką pracę, wciąż przybywające obowiązki, lojalność i zaangażowanie, zakpiła sobie z Pracowników Propozycja podwyżki wynagrodzeń niższa niż minimalny wzrost płacy w naszym kraju w roku 2017, to ‘policzek wymierzony’ Pracownikom.

Następnie związkowcy podkreślają, że firma Tesco kolejny raz szuka oszczędności ich kosztem, a 42,97 zł brutto to próba zamknięcia ust Pracownikom i wskazują swoje postulaty z 28 kwietnia 2017 roku.

Solidarność domaga się m.in. :
– Dodatkowej 4-miesięcznej odprawy w przypadku rozwiązania umowy o pracę.
– Dodatku 10 proc do wynagrodzenia pracowników, którzy zarabiają mniej niż 3000 zł.
– Podwyżki wynagrodzeń w bieżącym roku: dla pracowników 350 zł brutto, dla kierowników 200 zł brutto.
– Odpowiednich nagród jubileuszowych przyznawanych co 5 lat z ostatnią za 40 lat pracy w wysokości 400 proc. podstawowego wynagrodzenia brutto.

Warto przypomnieć, że pracownicy Tesco brali udział w tzw. strajku włoskim, który odbył się 2 maja w niektórych sklepach w Polsce. Związkowcy nie wykluczają kolejnych strajków w sklepach. Jednak póki co Solidarność poinformowała, że wkraczają w drugi etap sporu zbiorowego – mediacje.

Źródło: biznes.onet.pl
Fot.: Commons Wikimedia