Wizyta bez uniesień i owoców 

PolskieRadio.pl WiadomościInformacje

Minister Witold Waszczykowski zakończył wizytę w USA

ostatnia aktualizacja:21.04.2017 06:31

W drugim dniu wizyty w Stanach Zjednoczonych minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski spotkał się z przedstawicielami czołowych waszyngtońskich ośrodków analitycznych i opiniotwórczych. Rozmowy dotyczyły między innymi sytuacji w naszym regionie, NATO oraz Rosji.

 

 • Minister Waszczykowski o swojej wizycie w USA/IAR

Wizyta szefa polskiej dyplomacji w USA

Wizyta szefa polskiej dyplomacji w USAFoto: PAP/EPA/TASOS KATOPODIS

Minister Witold Waszczykowski rozmawiał między innymi z przedstawicielami American Enterprise Institute, German Marshall Fund, Atlantic Council i Heritage Fundation. W rozmowach z przedstawicielami tych ośrodków, podobnie jak podczas wcześniejszego spotkania z sekretarzem stanu Rexem Tillersonem, przedstawiał Polskę jako kraj, z którym opłaca się współpracować.

Zobacz obraz na TwitterzeZobacz obraz na TwitterzeZobacz obraz na TwitterzeZobacz obraz na Twitterze

Obserwuj

MSZ RP

@MSZ_RP

1/2 Min. Witold #Waszczykowski rozmawiał dziś w #Waszyngton z ekspertami z @AEI, @gmfus, @AtlanticCouncil, @CatoInstitute, @RANDCorporation.

19:44 – 20 Apr 2017

 • 44 podane dalej

 • 77 polubień

 • – Mamy wiele projektów infrastrukturalnych, które mogą zbudować Niemcy, Chińczycy albo Amerykanie, i to nie tylko w Polsce ale na całym obszarze Europy środkowo-wschodniej – podkreślił minister w wywiadzie dla Polskiego Radia.

  Zobacz obraz na Twitterze

  Zobacz obraz na Twitterze

  Obserwuj

  MSZ RP

  @MSZ_RP

  Min. #Waszczykowski spotkał się z kierownictwem @RANDCorporation. Rozmawiał o syt. międzynarodowej, zagrożeniach zw. z #KoreaPółnocna #Rosja

  09:25 – 20 Apr 2017

 • 1010 podanych dalej

 • 1111 polubień

 • W rozmowach z sekretarzem Tillersonem szef polskiej dyplomacji mówił też, że Polska posiada spory budżet na zakupy uzbrojenia. – Mamy długą listę zakupów, które chcielibyśmy zrealizować. Część z tych zakupów chcemy zrealizować w Stanach Zjednoczonych bo taką broń produkują tylko Amerykanie. I tu Amerykanom powinno zależeć na kontaktach i powinni jak najszybciej zaprosić ministra obrony, który przedstawiłby szczegóły – powiedział minister.

  Witold Waszczykowski pozytywnie ocenił nowego amerykańskiego sekretarza stanu stwierdzając, że woli ostrożność Rexa Tillersona od huraoptymizmu jego poprzednika Johna Kerry’ego, które to podejście do niczego pozytywnego nie doprowadziło. 

  zi

  Zobacz więcej na temat: świat witold waszczykowski usa msz