USA rozważają szanse Marine Le Pen


THE NEW YORK TIMES

Francuski Odłączenie

 

Zwolennicy Marine Le Pen na wiecu w środę. CreditPaul Durand / European Pressphoto Agency

Dla wszystkich rozmów na temat skandali Fillon, Emmanuel Macron wielkich perspektyw i Jean-Luc Mélenchon w ostatniej minuty przed przepięciami , najbardziej komentarzem o wyborach francuskiego zasadniczo nadal sprowadza się do jednego koncernu: Czy Marine Le Pen naprawdę zostać prezydentem?

Zarówno nieformalne rozmowy i specjalistycznego pokrycia, w Francji , Europie i gdzie indziej, odpowiedź na to pytanie jest często niezwykle aroganckie: Pani Le Pen zrobi to do drugiej tury wyborów, ale ona nie chce zostać prezydentem. H ardly ktoś zdaje się rozważać możliwość wygrania jej wprost, ze zwykłą większością głosów, w pierwszej turze głosowania w niedzielę. Większość ankiety obiecują uspokajający perspektywę ostatecznego pojedynku.

Czemu? Niektórzy analitycy wskazują na ciężki bagaż polityczny odziedziczyła po ojcu, Jean-Marie Le Pen, który prowadził daleko prawica Frontu Narodowego przed nią. Inne wywołać różne niemożliwości matematycznych. W każdym razie, „Marine Le Pen nie będzie prezydentem” – idea stała się powszechna, rodzaj wiersz polityczny, wygodne nawyk mentalny.

Ale to maskuje osobliwa forma zaprzeczenia nikt nie chce uznać jako potencjalnie straszną pomyłkę. A to prowadzi do tej sprzeczności: Nawet jak mainstream omawia konieczność mobilizacji przeciwko prezydencji Le Pen – z „głosowanie utile”, czyli głosowania taktycznego – to odrzuca samą możliwość, że może wygrać.

Paradoks ten jest częściowo wynikiem szczęśliwego pamięci pozostawione przez wyborach prezydenckich 2002 r. W pierwszej rundzie tego roku Pan Le Pen kierowane Lionel Jospin socjalista kandydata, wykorzystując stan lewicy ogólnym nieładzie. Ale związane z nim twarzą off pomiędzy panem Le Pen i Jacques Chirac, głównego nurtu prawo, zamienił się w wyświetlaczu siły przez zwolenników francuskiego pluralizmu: Wiele różnych obozów – prawo, centrum, w lewo, po lewej stronie – zebrał dać panu Chirac miażdżące zwycięstwo .

 

OSTATNIE KOMENTARZE

manfred marcus

5 minut temu

Jednak polityka skrajnej prawicy Marine Le Pen, i jak mała szansa jest dla niej zostać prezydentem Francji, niech samozadowolenie nie …

pcohen

6 minut temu

Pan Daud pisze: „populiści jak ona sobie sprawę, że najlepszym narzędziem propagandy nie jest dokładność, ale internet i fałszywe.” To niesprawiedliwe …

Bruce Carroll

6 minut temu

Dopóki ona reprezentuje patriotyczny obrońca z „Tożsamości Francuskiej” będzie miała szansę. Jeśli ona nie wygra to jest dalej …

 

Były ogromne manifestacje wtedy i oni poświęceni estetykę republikańskiej przodu , które przychodzą razem przeciwko skrajnej prawicy. Stworzyli także mitologię o tym, jak obywatele mogli zmobilizować. Dzisiejsze odmowa wynika z tego szczęśliwego urazowości.

 

Po prawej jest obecnie postrzegana jako przeciwwaga, ale nie jako główny gracz. IT wykresy teren dyskursu politycznego, ustanawia jakie zagadnienia będą omawiane i oddaje głos niepokoje ludzi. Ale to nie pójdzie dalej, i tak jest powiedziane. Front Narodowy istnieje budzić strach, a nie rządzić.

Idea ta przebiega także z uproszczonym portretu przypuszczalnego przeciętnego francuskiego wyborcę. Elity bien-Pensant zobaczyć jego i ją jako odpowiedzialnych obywateli zdaje sobie sprawę z tego, co jeździ na swoich głosów – z „ szlachetnych dzikusów ” z bieżącej polityki francuskiej.

Jest to pojęcie jako życzeniowe jako teoria Rousseau. Francuskich wyborców nie może być tak, że szlachetny.

Oto przykład. Dlaczego jeszcze nie będzie pani Le Pen został prezydentem? Dlatego, że jest kobietą . To znaczy, że nieokrzesany, ale wielki analiza polityczna jest również składa się z drobnych uprzedzeń. Francja jest paradoksalny kraj: To była republiką przed czasem, ale pozostaje monarchią po czasie, w jego obyczajów, jego praktyk i jego wizji władzy.

Byłoby łatwiej zrozumieć, jak homoseksualne małżeństwo mogłoby wyzwolić takie burzliwe dyskusje w konserwatywnej monarchii jak Hiszpania. Ale to było we Francji, że prawo zostało ostro walczyli zanim minął, a które stało się testem modernizmu niektórzy politycy.

Podobnie, pani Le Pen pracował pojawiać electable oddając siebie nie jako kobieta, która chce poprawić los kobiet, ale jako kobieta polityk, który chce uratować Francję. Mówi głównie o imigrantów, terroryzm, islam, kolonizacji i euro. Nie tyle o statusie kobiet.

Tymczasem mówiąc o imigrantów, terroryzm, islamizm, kolonizacji i euro w surowych warunkach, które sprzyja ona, pani Le Pen ma stopniowo podnoszone tabu i znormalizować niektóre skandaliczne propozycje. Populistów jak ona sobie sprawę, że najlepszym narzędziem propagandy nie jest dokładność, ale internet i fałszywy. Ich celem nie jest prawdą, tylko efekty. I to działa: Wyborcy dzisiaj nie czytać długich analiz; pamiętają energiczne twierdzeń.

55KOMENTARZE

Więc dlaczego jest wreszcie, że pani Le Pen nie może zostać prezydentem? Ponieważ podczas prawej zmienił dyskurs elit mainstreamowe nadal trzymać się swoich starych sposobów patrzenia na świat, lub wyobrażając sobie, co to jest.

Ich analiza wzrostu populizmu jest zsynchronizowany. Opiera się na założeniach, wadliwego rozumowania i zaprzeczenia. Perspektywa prezydentury Le Pen denerwuje rodzaj pozytywizmu politycznej pogląd, że demokracja może iść tylko z dobrego na lepsze od bycia konieczność bycia w porządku. Wybory pani Le Pen byłoby sprzeczne z przebiegu historii, rozumowanie idzie, a zatem nie może być. To szczęśliwe zakończenie dla elit: konwencja narracja, zbywalnego pojęcie, forma odmianą utopii – i podstawą irracjonalnym analizy politycznej.

Kamel Daud jest autorem powieści „Meursault Investigation”. Ten tekst został przetłumaczony przez Johna Cullena z francuskiego.

Wersja tego op-ed pojawia się w formie drukowanej w dniu 21 kwietnia 2017 roku, na stronie A27 w wydaniu New York z nagłówkiem: francuska rozłączenia. Dzisiejsze papieru|Subskrybować