“Trza dziada złapać za ryżą czuprynę”


WP Wiadomości  

 

 

WOJCIECH CEJROWSKI

 

OPRAC. ARKADIUSZ JASTRZĘBSKI

2h temu

Wojciech Cejrowski w TVP o Donaldzie Tusku: należy go przymknąć jak zwykłego kryminalistę

Donald Tusk jest zwyczajnym obywatelem i niech się nie zasłania immunitetem, bo to jest immunitet europejski. Trzeba dziada złapać za ryżą czuprynę, najpierw wsadzić do aresztu, żeby nie mataczył – powiedział Wojciech Cejrowski na antenie TVP Info, komentując przesłuchanie przewodniczącego Rady Europejskiej w prokuraturze. Jego słowa wywołały lawinę komentarzy – w większości krytycznych.

 

Wojciech Cejrowski w TVP o Donaldzie Tusku: należy go przymknąć jak zwykłego kryminalistę

(TVP Info – screen)

– On teraz może mataczyć, czyli zaciemniać obraz, komunikować się ze swoimi poplecznikami, z tym całym gangiem, który rozrabiał albo zaniechał działań. W związku z tym należy go przymknąć jak zwykłego kryminalistę. Zrobić śledztwo, kiedy on jest w areszcie, a potem do normalnego sądu, zwykły wyrok więzienia i niech siedzi z gwałcicielami i prostytutkami – kontynuował Cejrowski. Zaznaczył, że są to „urzędnicze zaniedbania, którymi powinien zająć się zwykły sąd”, a nie Trybunał Stanu, przeznaczony dla „okoliczności szczególnych”.

Obserwuj

TVP Info

@tvp_info

W. #Cejrowski w #Minęła20: Tuska trzeba przymknąć jak zwykłego kryminalistę żeby nie mógł mataczyć #wieszwiecej

20:49 – 20 Apr 2017

 • 227227 podanych dalej

 • 513513 polubień

 • REKLAMA

  Gość Michała Rachonia w programie „Minęła dwudziesta” stwierdził też, że „jak się jest polskim urzędnikiem, nie współpracuje się z obcymi służbami nastawionymi wrogo”. Ocenił, że współpraca SKW z FSB to „zdrada państwa polskiego”.

  – To KGB, bo to tylko przestawianie liter. Zasadniczo tam jest Putin i strzały w tył głowy, bo przecież „nie lubimy patrzeć w oczy naszym ofiarom”. To jest takie azjatycko-rosyjskie. Jakakolwiek współpraca z tamtymi służbami jest naganna z punktu widzenia polskiej własności, polskiego samolotu – stwierdził, nazywając Rosję wrogim państwem.

  Obserwuj

  TVP Info

  @tvp_info

  W. #Cejrowski w #Minęła20: polskich obywateli w Rosji „porąbano na kawałki”, a Tusk nawet nie sprawdził, co dostał w trumnach#wieszwiecej

  21:03 – 20 Apr 2017

 • 9393 podane dalej

 • 187187 polubień

 • – W jednej trumnie były dwie głowy, trzy ręce i cztery miednice ludzkie. Czyli porąbano te zwłoki, a potem wrzucono rąbankę do trumien. Powtórzę: polskich obywateli w Rosji porąbano na kawałki, a Tusk nawet nie sprawdził, co dostał w trumnach. To jest kardynalna, kryminalna sprawa, za którą należy odpowiadać – mówił też Cejrowski, z którym TVP Info połączyła się podczas jego pobytu w Stanach Zjednoczonych. Podkreślał, że Donlada Tuska trzeba pytać „o takie rzeczy, jak ekshumacje do skutku”.

  – Wolność słowa jest cenna nawet, jeśli jest przykra w słuchaniu – Stwierdził Cejrowski, odnosząc się do manifestacji zwolenników szefa Rady Europejskiej na Dworcu Centralnym oraz demonstracji Obywateli RP i KOD podczas rocznicy katastrofy smoleńskiej.

  Opinie wygłaszane przez Wojciecha Cejrowskiego oczywiście wywołały falę krytycznych komentarzy. „Przepraszam, czy TVP kręci reality show w Tworkach?” – zapytał na Twitterze publicysta Cezary Łazarewicz.

  Obserwuj

  Cezary Łazarewicz @clazarewicz

  Przepraszam, czy TVP kręci reality show w Tworkach? https://twitter.com/tvp_info/status/855131372955901956 …

  22:12 – 20 Apr 2017

 • 44 podane dalej

 • 2020 polubień

 • 12godz.

  OpozycjaObywatelska @OObywatelska

  A tymczasem w tzw. telewizji narodowej…
  Ciężko to skomentować.
  Za wypowiedzi takich „gości” płacicie abonament. https://twitter.com/tvp_info/status/855131372955901956 …

  Obserwuj

  Nina T @NinaT3333

  @OObywatelska Faktycznie trudno skomentować. Jeszcze niedawno sądziłam że Cejrowski jest osobą myślącą. Duży zawód! Niech jedzie do buszu…i zniknie.

  00:20 – 21 Apr 2017

 • podanych dalej

 • 11 polubienie

 • 11godz.

  Rob @R0BERTeM

  @Husar_wyklety @qsylwiaq @tvp_info pic.twitter.com/s78SfwiIlZ

  Obserwuj

  Janusz Jurczak @jpjurczak

  @R0BERTeM @Husar_wyklety @qsylwiaq @tvp_info Co ten Cejrowski ma w głowie. Moze obalic PIS swoimi poglądami.

  23:47 – 20 Apr 2017 · Kristiansand, Norway

 • podanych dalej

 • polubień

 • Obserwuj

  Bartosz Arlukowicz @Arlukowicz

  Trza dziada złapać za ryżą czuprynę i najpierw wsadzić do aresztu. Pan Cejrowski. Niech zadzwoni do Pani Beaty. Ma szubienicę na zbyciu. https://twitter.com/tvp_info/status/855131372955901956 …

  21:46 – 20 Apr 2017

 • 1515 podanych dalej

 • 7070 polubień

 • Nie zabrakło jednak także głosów poparcia dla Cejrowskiego, a nawet sugestie, że powinien w telewizji publicznej prowadzić swój własny program.

  10godz.

  Lubię Placki @LubiePlacki2000

  @michalrachon Świetne te rozmowy z Cejrowskim w #Minęła20
  Mam nadzieję, że to już na stałe.
  Fajnie się to ogląda.

  Obserwuj

  Michał Rybiński @RybinskiM

  @LubiePlacki2000 @michalrachon Pan Wojtek Cejrowski to mógłby otrzymać też swój program publicystyczny w TVP, na pewno by zrobił furorę jak WC Kwadrans

  00:41 – 21 Apr 2017

 • 11 podany dalej

 • 33 polubienia