Policja szuka drugiego podejrzanego


SPIEGEL.de

Atak na Champs-Elyseespolicja szuka drugiego podejrzanego

Gdyby zabójca Paryżu wspólnikiem? Policja szuka trop przez belgijskich służb bezpieczeństwa dla innego podejrzanego. W Antwerpii, w międzyczasie, człowiek mówi się prosić.

Play Video ...wideo

REUTERS

Piątek, 21.04.2017   09:35

 

W związku z atakiem na policjantów w Paryżu Pól Elizejskich, francuska policja szukają innego podejrzanego. Mężczyzna został zidentyfikowany przez władze belgijskie, rzecznik MSW powiedział stacji radiowej Europe 1. Jaką rolę poszukiwany do odgrywają w ataku, on pozostaje otwarta.

W Antwerpii, w międzyczasie, poprosił o informacje powiedział Reuterowi mężczyznę policji. Jednak początkowo nie było jasne, czy jest to kwestia chcieli podejrzanych.

W czwartek wieczorem, samochód odbyła obok furgonetki policyjne do 21 zegar na Polach Elizejskich. Przynajmniej jeden zabójca otworzył ogień z karabinu na funkcjonariuszy, raniąc trzy osoby – jedna z nich podobno zmarł natychmiast przed konsekwencjami. Atakujący został zastrzelony, podała policja.

Po pierwsze, nie było jasne, czy mężczyzna działał sam czy miał wspólników. To sprawdzić, policji powiedział krótko po zbrodni. Tymczasem wydział antyterrorystyczny z biura Paris prokuratury przejęła dochodzenia.

W piątek rano usłyszałem francuskich badaczy dopasowane Według doniesień mediów, trzy osoby z otoczenia rodziny zabitego zamachowca. Gdyby to było klasyczne postępowanie w takich przypadkach, to powiedział. W samochodzie, być nóż i znaleźli strzelbę, poinformował agencję Reutera.

galeria zdjęć

11 zdjęć

Strzelanina w Paryżu: Hollande mówi o terrorze

Napastnicy zabili to być 39 lat francuski akt. Policja przeszukała człowiek jest w wschodniej części Paryża mieszkaniu. Sprawca był znany władzom jasno i sklasyfikowany jako osób niebezpiecznych. W lutym 2005 roku został oskarżony o usiłowanie zabójstwa trzech osób, w tym dwóch policjantów, zostali skazani na pięć lat więzienia. W telegramie usług wiadomość pisał, że chciał zabić policjantów, kanał aktualności BFMTV poinformował wieczorem.

Milicja terrorysta „Islamic State” twierdząc, że atak na biura propagandy „Amaq” dla siebie i stwierdził u zabójcy gdyby był bojownikiem o nazwie „Abu Youssef Belgów”. Badacze belgijskie powiedział, że nie ma dowodów, że zabójca z Paryża z Belgii przyjść.

Pomimo zagrożenia terroryzmem , kandydaci kontynuowali swoją kampanię . W czwartek wieczorem jedenastu kandydatów były w stacji telewizyjnej France 2 kolejno na krótkich wywiadów. Kandydat na prezydenta François Fillon i Emmanuel Macron powiedział agitacji w piątek. Jeśli atak udowodnić ataku terrorystycznego – którego władze iść tak daleko – może mieć wpływ na wybory prezydenckie w najbliższą niedzielę.

BRK / Reuters / AFP