Żona Biniendy konsulem w USA


To już pewne. Żona Biniendy konsulem w USA

 

Wiesław Binienda

3ZOBACZ ZDJĘCIA

Wiesław Binienda Damian Burzykowski / newspix.pl

 

 

 

Potwierdziły się informacje „Newsweeka” z września ub. roku o możliwej nominacji dla Marii Szonert-Biniendy. Szonert-Binienda, prywatnie żona Wiesława Biniendy, członka podkomisji ds. zbadania katastrofy smoleńskiej, na pewno będzie konsulem honorowym Rzeczypospolitej Polskiej w Akron w stanie Ohio – podało radio RMF FM.

Potwierdzają się informacje podawane w 2016 r. przez „Newsweek„. Korespondent RMF FM w Stanach Zjednoczonych poinformował, że jeszcze w kwietniu dojdzie do otwarcia placówki honorowej w miejscowości Akron. Na miejscu mają pojawić się przedstawiciele Ministerstwa Spraw Zagranicznych, ale nie wiadomo jeszcze nic o ewentualnej obecności Witolda Waszczykowskiego. Wśród części amerykańskiej Polonii mają pojawiać się głosy, że nominacja dla żony jest nagrodą za zasługi męża – badającego okoliczności katastrofy smoleńskiej Wiesława Biniendy.

 

W Dzienniku Urzędowym MSZ pojawiła się już decyzja Witolda Waszczykowskiego w sprawie utworzenia Konsulatu Rzeczpospolitej w Akron. Okręg konsularny Marii Szonert-Biniendy ma obejmować cały teren stanu Ohio.

Zobacz obraz na Twitterze

Zobacz obraz na Twitterze

Obserwuj

Paweł Żuchowski @p_zuchowski

Maria Szonert-Binienda,żona W.Biniendy,członka podkomisji smoleńskiej Konsulem Honorowym RP w Akron w Ohio.Otwarcie placówki za parę dni.

13:45 – 19 Apr 2017 · Arlington, VA

 • 3838 podanych dalej

 • 2222 polubienia

 • – Na tę funkcję zgłosił ją Jan Dziedziczak, wice­minister spraw zagranicznych. Konsula­mi honorowymi zostają zazwyczaj zaufani ludzie, znani w lokalnej społeczności, za­możni, bo na spotkania do MSZ latają za własne pieniądze, muszą opłacić biuro. Według informacji „Newsweeka” pro­cedura mianowania Szonert-Biniendy od kilku miesięcy się opóźnia – pisał we wrześniu „Newsweek”. Jak widać, po wielu miesiącach oczekiwania, nominacja dla żony członka podkomisji ds. zbadania katastrofy smoleńskiej staje się faktem. 

  Minister Jaki o wybuchu w Smoleńsku.

  Mówiła o zamachu w Smoleńsku, zostanie konsulem!

  Profesor od Smoleńska będzie dzielił miliardy złotych

  DeGie/RMF FM