Lewicowa granda z lansowaniem Tuska na zbawcę narodu polskiego


WP Wiadomości  

OPRAC. ANNA KOZIŃSKA

4h temu

Polacy: realna przeciwwaga dla Jarosława Kaczyńskiego to Donald Tusk

Kto mógłby wygrać w rozgrywce politycznej z prezesem Prawa i Sprawiedliwości? Większość Polaków jest jednomyślna i przekonana o słuszności swojej opinii.

 

Polacy: realna przeciwwaga dla Jarosława Kaczyńskiego to Donald Tusk

(East News)

Jak wynika z sondażu przeprowadzonego przez IBRiS dla Faktu i Radia ZET, aż 67,8 proc. Polaków uważa, że to były premier, obecnie przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk jest realną przeciwwagą polityczną dla lidera PiS Jarosława Kaczyńskiego.

Co więcej, Tuska jako zdecydowanego lidera w politycznej rozgrywce z Kaczyńskim uznaje również lewica. Opowiedziało się za tym 82 proc. elektoratu SLD.

Znaczna część pytanych również przychylała się do tej opinii, jednak z mniejszą pewnością. Odpowiedź „Tusk raczej może być przeciwwagą dla lidera PiS” wskazało 24,6 proc. badanych.

Przeciwnego zdania było z kolei 24,6 proc. ankietowanych, z czego 8,5 proc. wyraziło pełne zdecydowanie. Stanowiska w sprawie nie umiało zabrać natomiast 7,6 proc. respondentów.

Siła sympatii do Tuska

Przypomnijmy, że w środę Tusk przyjechał do Warszawy na przesłuchanie w prokuraturze ws. współpracy SKW i FSB w charakterze świadka. Do stolicy dotarł pociągiem z Sopotu, gdzie żegnała go grupa zwolenników. Odśpiewała mu „Sto lat” i skandowała: „Donald Tusk”, „Donald, trzymaj się”.

Donald Tusk w prokuraturze. Ostre słowa przed wyjazdem z Sopotu

W Warszawie natomiast na Tuska czekał tłum. Przewodniczący RE pytany, jak ocenia zorganizowane mu przez zwolenników powitanie, odpowiedział: – Bardzo się cieszę. Głos zabrał równiez po przesłuchaniu, o czym piszemy tutaj.

Źródło: Radio Zet/WP

Polub WP Wiadomości