Epistolarna aktywność elitarna


 

 Advertisement

Przełącz na rozrywkę

Przełącz na Dziennik

 

Na ile pism od prezydenta Dudy nie odpowiedział Antoni Macierewicz? Szef BBN ujawnia szczegóły

20.04.2017, 09:47 | Aktualizacja: 20.04.2017, 09:50

 

Antoni Macierewicz i Andrzej Duda

Antoni Macierewicz i Andrzej Duda / Agencja Gazeta / Fot. Sławomir Kamiski Agencja Gazeta

Było osiem pism od prezydenta do szefa MON, na które nie dostaliśmy odpowiedzi – powiedział w Radiu ZET Paweł Soloch, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego.

Prezydent przygotowując się do uczestnictwa w naradzie kierownictwa MON robił remanent i zażyczył sobie, żebym przedstawił mu sprawy, na które nie dostałem odpowiedzi. Było ich osiem. Prezydent miał wystąpienie i potrzebował różnych informacji – tłumaczy Gość Radia ZET, szef BBN Paweł Soloch. Chodzi o wymianę korespondencji między prezydentem a Ministerstwem Obrony.

 

W niektórych sprawach nie było odpowiedzi od MON i prezydent postanowił to przyspieszyć. Po piśmie prezydenta, na większość swoich pism otrzymałem odpowiedzi od ministra Macierewicza. Do dziś wciąż na dwa nie dostałem – mówi Soloch. Dopytywany przez Konrada Piaseckiego o to, czego dotyczą te pisma, wylicza, że chodzi o WOT, weteranów, modernizacją techniczną wojska – czyli bieżące sprawy. Dodaje, że „mamy do czynienia z pewną dynamiką, która wymaga wymiany korespondencji formalnej”. Szef BBN uważa, że często brak odpowiedzi na pisma wynika z „mitręgi biurokratycznej” w Ministerstwie Obrony.

Czytaj więcej

Szczerski: Stanowczość prezydenta w relacjach z ministrem Macierewiczem jest trwałym elementem

Soloch uważa, że światło dzienne ujrzały pisma „będące przejawem aktywności prezydenta, a ta aktywność była od początku prezydentury”. Mówi się publicznie o pismach, które prezydent rutynowo wysyłał do MON parę razy  – dodaje Soloch. Jego zdaniem prezydent ma możliwości sprawcze i je realizuje, czego efekty widać. Szef BBN mówi również, że Andrzej Duda oczekuje od Macierewicza „konkretnych rezultatów złożonych przez niego deklaracji”. One są słuszne i idą w dobrym kierunku, zgodnym z życzeniem prezydenta, ale musimy poczekać, aż będą efekty działań podjętych i zadeklarowanych przez szefa MON – uważa Paweł Soloch.

Berczyński dla DGP: To ja wykończyłem caracale

Mamy jego wypowiedź (dr. Wacława Berczyńskiego- dop red.) i stanowisko MON, które ma większy ciężar gatunkowy. Byłbym skłonny uznać stanowisko MON za obowiązujące – odpowiada Gość Radia ZET. Dodaje, że kwestia Berczyńskiego jest drugorzędna, a najważniejsze jest rozliczenia „odpowiedzialnych za sposób, w jaki podjęto działania po katastrofie smoleńskiej”. Zamach? Należę do tych osób, które nie mają wyrobionego zdania na temat tego, co było przyczyną katastrofy smoleńskiej. Na tym etapie możemy przyjąć każdą z hipotez – mówi minister.

 

Pytany o przyjazd Donalda Tuska do Warszawy, odpowiada, że „Tusk – wobec słabości opozycji – jest jedyną wyrazistą postacią, z którą zwolennicy opozycji wiążą jakieś nadzieje”. Można sobie wyobrazić, że Donald Tusk będzie kontrkandydatem Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich, ale myślę, że Andrzej Duda będzie prezydentem drugą kadencję – komentuje Soloch. Dopytywany przez Konrada Piaseckiego o to, czy Duda będzie kandydował na drugą kadencję, odpowiada: Oczywiście.

 

Źródło: Radio ZET

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s