Każdy Prezydent USA jest wybieranym przez naród wykonawcą woli kompleksu wojenno-przemysłowego


Znalezione obrazy dla zapytania matka bomb

 

FAKT 24.pl

10-dniową wizytę w Azji rozpoczął właśnie amerykański wiceprezydent Mike Pence. – To koniec ery strategicznej cierpliwości – powiedział przebywający z wizytą w Korei Płd. Pence odwiedził bazę wojskową Stanów Zjednoczonych położoną w strefie zdemilitaryzowanej oddzielającej obie Koree. Amerykański kontyngent w tym regionie to 28,5 tyś. żołnierzy.

Jak zauważa Onet.pl: Wizyta w bazie wojskowej USA położonej w pobliżu granicy z Koreą Północną następuje na dwa dni po prowokacyjnej, ale nieudanej próbie wystrzelenia pocisku balistycznego przeprowadzonej przez Koreę Północną w przeddzień wizyty Mike’a Pence’a. Pence przybył wczoraj do Korei Południowej, rozpoczynając 10-dniową wizytę po Azji. W Seulu Pence ma omawiać ze stroną południowokoreańską pogarszającą się sytuację na Półwyspie i wzrastające ryzyko bezpośredniej konfrontacji zbrojnej. Spędzi w Korei Południowej trzy dni.

 

Pence przyznał, że obecna sytuacji wokół Korei Północnej – to koniec ery strategicznej cierpliwości. Wiceprezydent USA dał tym samym do zrozumienia, że jego kraj oraz sojusznicy nie będą dalej tolerować agresywnych działań reżimu Kim Dzong Una i są gotowe na każde kolejne podobne zachowanie odpowiedzieć zbrojnie.

Agencje podkreślają, że do wizyty dochodzi w chwili, gdy napięcia w regionie są coraz większe. W niedzielę rano czasu lokalnego o próbie balistycznej przeprowadzonej przez Pjongjang poinformowały źródła wojskowe Korei Południowej. Dokonanie testu potwierdził również Pentagon. Pocisk wystrzelono z rejonu Sinpo, w prowincji Hamgjong Południowy na wschodzie kraju.

Próby dokonano nazajutrz po wielkiej paradzie wojskowej w stolicy Korei Północnej – Pjongjangu – z okazji 105. rocznicy urodzin założyciela państwa Kim Ir Sena. Wcześniej światowe media spekulowały, że przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un może zarządzić nowy test broni nuklearnej.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s