Każdy Prezydent USA jest wybieranym przez naród wykonawcą woli kompleksu wojenno-przemysłowego


Znalezione obrazy dla zapytania matka bomb

 

FAKT 24.pl

10-dniową wizytę w Azji rozpoczął właśnie amerykański wiceprezydent Mike Pence. – To koniec ery strategicznej cierpliwości – powiedział przebywający z wizytą w Korei Płd. Pence odwiedził bazę wojskową Stanów Zjednoczonych położoną w strefie zdemilitaryzowanej oddzielającej obie Koree. Amerykański kontyngent w tym regionie to 28,5 tyś. żołnierzy.

Jak zauważa Onet.pl: Wizyta w bazie wojskowej USA położonej w pobliżu granicy z Koreą Północną następuje na dwa dni po prowokacyjnej, ale nieudanej próbie wystrzelenia pocisku balistycznego przeprowadzonej przez Koreę Północną w przeddzień wizyty Mike’a Pence’a. Pence przybył wczoraj do Korei Południowej, rozpoczynając 10-dniową wizytę po Azji. W Seulu Pence ma omawiać ze stroną południowokoreańską pogarszającą się sytuację na Półwyspie i wzrastające ryzyko bezpośredniej konfrontacji zbrojnej. Spędzi w Korei Południowej trzy dni.

 

Pence przyznał, że obecna sytuacji wokół Korei Północnej – to koniec ery strategicznej cierpliwości. Wiceprezydent USA dał tym samym do zrozumienia, że jego kraj oraz sojusznicy nie będą dalej tolerować agresywnych działań reżimu Kim Dzong Una i są gotowe na każde kolejne podobne zachowanie odpowiedzieć zbrojnie.

Agencje podkreślają, że do wizyty dochodzi w chwili, gdy napięcia w regionie są coraz większe. W niedzielę rano czasu lokalnego o próbie balistycznej przeprowadzonej przez Pjongjang poinformowały źródła wojskowe Korei Południowej. Dokonanie testu potwierdził również Pentagon. Pocisk wystrzelono z rejonu Sinpo, w prowincji Hamgjong Południowy na wschodzie kraju.

Próby dokonano nazajutrz po wielkiej paradzie wojskowej w stolicy Korei Północnej – Pjongjangu – z okazji 105. rocznicy urodzin założyciela państwa Kim Ir Sena. Wcześniej światowe media spekulowały, że przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un może zarządzić nowy test broni nuklearnej.