Ofiary ataku Trumpa na Afganistan


WP Wiadomości  

Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

ISIS

+4

OPRAC. RADOSŁAW ROSIEJKA

6h temu

36 bojowników ISIS zginęło w Afganistanie. Amerykanie użyli największej swojej bomby.

„Matka wszystkich bomb” zabiła co najmniej 36 bojowników tzw. Państwa Islamskiego – poinformowało w piątek afgańskie ministerstwo obrony. Był to pierwszy przypadek, kiedy USA użyły swojej najpotężniejszej bomby nieatomowej.

 

36 bojowników ISIS zginęło w Afganistanie. Amerykanie użyli największej swojej bomby.

(Reuters)

  • Żadnemu cywilowi nic się nie stało. Została jedynie zniszczona baza, którą Daesz (arabski akronim ISIS) wykorzystywał do ataków w innych częściach prowincji – powiedział rzecznik afgańskiego resortu obrony Dawlat Waziri.

Jednak agencja Reutersa zastrzega, że informacje o zabitych nie zostały potwierdzone w niezależnych źródłach.

Amerykański atak na ISIS

W czwartek ok. godz. 19.30 czasu lokalnego USA zrzuciły na system tuneli i bunkrów przy granicy z Pakistanem bombę z 11 tonami materiałów wybuchowych. W bunkrach w powiecie Achin ukrywali się bojownicy tzw. Państwa Islamskiego.

Była to odpowiedź na śmierć amerykańskiego żołnierza, który brał w tym rejonie udział w operacji przeciwko bojownikom ISIS. Po ataku Donald Trump powiedział, że jest dumny ze swojego wojska, które odniosło następny sukces w walce z terrorystami.

Bomba GBU-43, której użyli w czwartek Amerykanie to najpotężniejsza nieatomowa bomba. Skonstruowano ją podczas wojny w Iraku w 2003 r., ale nigdy nie została użyta w walce.

WP Wiadomości