Kołodziejski: Schetyna chce demontażu Polski


Jedynie prawda jest ciekawa

logo-info-w

 

Kołodziejski: Schetyna chce demontażu Polski

13.04.2017

 kkolodziejskikomentarzwpolityceKołodziejski: Schetyna chce demontażu Polski

„Odczłowieczyć, zelżyć ludzi prawicy, wyeliminować ich z życia publicznego, a jednocześnie zabezpieczyć struktury państwa tak, aby nigdy nie posłużyłyby prawicy do przejęcia władzy” – taki zdaniem Konrada Kołodziejskiego jest główny cel PO.

W swoim komentarzu dla portalu wPolityce.pl Konrad Kołodziejski ocenia wizję Polski według Grzegorza Schetyny. Publicysta zauważa, ze tej formacji wiatru w żagle dodały sondaże. 

„PO jest tą główną siłą, z którą PiS najprawdopodobniej przyjdzie się zmierzyć przy okazji następnych wyborów” – mówi Kołodziejski. 

„Pewien przedsmak tego, co Grzegorz Schetyna szykuje Polakom po, w jego mniemaniu wygranych wyborach w 2019 r. przekazał już podczas debaty sejmowej, w której głosowano nad wnioskiem o wotum nieufności dla premier Szydło” – zauważa publicysta. 

Zdaniem Kołodziejskiego, choć można było się spodziewać, że wystąpienie szefa PO będzie tym wystąpieniem programowym, to jednak przekaz ograniczył się do jednego: krytykowania PiS. 

I jak podkreśla jeszcze komentator, pojawiła się także „zapowiedź rozliczeń” obecnie rządzących. 

„To jest właśnie clou tego, co chciałaby Platforma Obywatelska zaproponować Polakom. A chciałaby zaproponować, oprócz tego, żeby było tak jak było, żeby PiS zostało ukarane za to, że ośmieliło się przejąć władzę” – mówi Kołodziejski, zaznaczając również, że jest to powtórka narracji antypisowskiej, która przekonuje, że partia Jarosława Kaczyńskiego władzę sprawuje bezprawnie. 

„Odczłowieczyć, zelżyć ludzi prawicy, wyeliminować ich z życia publicznego, a jednocześnie zabezpieczyć struktury państwa tak, aby nigdy nie posłużyłyby prawicy do przejęcia władzy” – taki zdaniem Kołodziejskiego jest główny cel PO. 

Jak podkreśla, widać to ewidentnie w hasłach likwidacji urzędów wojewódzkich i decentralizacji państwa. 

„Ale ja w dalszym ciągu czekam na to, aby Grzegorz Schetyna przedstawił jakikolwiek konstruktywny plan na Polskę, bo to, co dotychczas prezentuje, to demontaż” – zakończył komentarz Kołodziejski.

ak/wPolityce.pl 

[fot. wPolityce.pl]

Czytaj oryginalny artykuł na: http://www.stefczyk.info/publicystyka/opinie/kolodziejski-schetyna-chce-demontazu-polski,19824813035#ixzz4eAYTTMpR