Ciężki frajer Janukowicz


Advertisement

 

INTERIA.PLFakty

 

UKRAINA: 4 MAJA PROCES JANUKOWYCZA W SPRAWIE ZDRADY PAŃSTWA

ŚWIAT

53 minuty temu

Zaoczny proces oskarżonego o zdradę państwa byłego prezydenta Ukrainy, zbiegłego do Rosji Wiktora Janukowcza, rozpocznie się 4 maja – poinformowała we wtorek agencja Interfax-Ukraina, powołując się na służby sądowe.

Wiktor Janukowycz /AFP

Wiktor Janukowycz /AFP

Rozprawa odbędzie się w sądzie rejonowym w dzielnicy Obołoń. Sprawę będzie rozpatrywało kolegium złożone z trzech sędziów.

REKLAMA

W listopadzie ubiegłego roku prokurator generalny Ukrainy Jurij Łucenko poinformował Janukowycza, że jest podejrzany o zdradę państwa. Oficjalną informację przekazał mu ustnie, za pośrednictwem łącza wideo, gdy Janukowycz był w sądzie w rosyjskim Rostowie nad Donem.

  • Informuję, że jest pan podejrzany o popełnienie zdrady państwa i współdziałanie wraz z przedstawicielami władz Federacji Rosyjskiej na rzecz zmiany granic państwowych Ukrainy – mówił Łucenko.

Interfax-Ukraina przypomina, że obrona Janukowycza utrzymywała, iż akt oskarżenia nie został mu wręczony w należny sposób, a więc przekazanie jego sprawy do sądu jest niezgodne z prawem. W końcu marca Sąd Apelacyjny w Kijowie oświadczył, że rozprawa jednak się odbędzie.

PAP