Pojednanie Prezydentów wzajemnie miłujących się strategicznych sojuszników


logo Polonia Christiana

DZISIAJ JEST

WTOREK 11 KWIETNIA

 

Andrzej Duda spotka się z Petrem Poroszenką. Prezydenci porozmawiają o antypolskich incydentach

Data publikacji: 2017-04-11 10:00

Data aktualizacji: 2017-04-11 10:31:00

Andrzej Duda spotka się z Petrem Poroszenką. Prezydenci porozmawiają o antypolskich incydentach

Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Simona Supino/Forum

We wtorek odbędzie się w Kijowie posiedzenie Komitetu Konsultacyjnego Prezydentów Polski i Ukrainy. – Strona polska poruszy m.in. problem ostatnich prowokacji wymierzonych w polskie miejsca pamięci i konsulat w Łucku – zadeklarował Krzysztof Szczerski, Szef Gabinetu Prezydenta RP.

Prezydencki minister zapowiedział, że spotkanie będzie dotyczyć polityki bezpieczeństwa, stanu realizacji porozumień mińskich oraz sytuacji na wschodzie Ukrainy. Dodał, że w czasie spotkania Prezydent poprosi o udostępnienie informacji dotyczących trwających śledztw w sprawie dewastacji pomnika w Hucie Pieniackiej oraz ataku z broni ciężkiej na konsulat RP w Łucku.

Oprócz tego przewidziano również posiedzenie na temat polsko-ukraińskiej współpracy gospodarczej. – Osobna sesja zostanie poświęcona tematyce dialogu historycznego pomiędzy Polską a Ukrainą – poinformował Szczerski.

Ukraińskie służby prowadzą śledztwa w sprawach antypolskich incydentów. Władze w Kijowie utrzymują, że stoją za nimi „osoby trzecie”, mające na celu wytworzenie napięcia między Polską i Ukrainą. Według wstępnych ustaleń SBU za wszystkimi „zajściami” stoją rosyjskie służby specjalne.

Źródło: prezydent.pl, gazetaprawna.pl

TK

Read more: http://www.pch24.pl/andrzej-duda-spotka-sie-z-petrem-poroszenka–prezydenci-porozmawiaja-o-antypolskich-incydentach,50847,i.html#ixzz4dxDFqHG3