Włosi wyrzucają imigrantów. No kto to widział-taki brak serca i miłości


Znalezione obrazy dla zapytania wyrzucanie imigrantów z Włoch

 

 

OnetWiadomości

 

PAP

dzisiaj 06:26

Szef włoskiego MSW: przyjmowanie imigrantów ma swe granice

Szef MSW Włoch Marco Minniti powiedział dziennikowi „Corriere della Sera”, że przyjmowanie imigrantów ma swe granice w możliwościach integracji. Dodał, że władze będą bronić bezpieczeństwa miast dalej, wydalając z kraju osoby, które uległy radykalizacji.

 

Marco MinnitiFoto: AFPMarco Minniti

W opublikowanym zapisie rozmowy z gazetą minister spraw wewnętrznych zapewnił, że system obrony Włoch przed terroryzmem jest na „najwyższym poziomie”. Dodał zarazem, że najwyższy jest też stan alertu w związku z zagrożeniem zamachami.

  • Musimy prowadzić jednocześnie trojaką ważną działalność: wywiad, prewencję i kontrolę terytorium – stwierdził minister Minniti. Przypomniał, że sprawcami zamachów terrorystycznych w Europie byli ludzie, którzy mieszkali w krajach, które później zaatakowali.

Minniti: terroryzm wynika z braku integracji

  • Potwierdza się, że stawianie znaku równości między terroryzmem i imigracją jest błędne, coraz bardziej oczywisty jest zaś związek między terroryzmem i brakiem integracji – zauważył. – Właśnie dlatego – dodał – ważne jest, by powtarzać, że przyjmowanie (migrantów) ma granice w zdolności do integracji.

REKLAMA

Szef MSW poinformował, że od początku tego roku wydalono z Włoch 32 osoby z powodu bezpieczeństwa narodowego. – To bardzo cenne narzędzie prewencji, ponieważ umożliwia „uderzenie” w radykalizację, zanim przekształci się ona w zrealizowany projekt terrorystyczny” – wyjaśnił Marco Minniti.

Zastrzegł, że nie można w pełni wierzyć w zagwarantowanie ochrony przed zagrożeniem ze strony dżihadystów.

Minister położył nacisk na to, że uruchomiono wszystkie możliwe siły w ramach środków bezpieczeństwa. – Będziemy kontynuować te kroki, skoro nasz system okazał się do tej pory skuteczny – oświadczył. Szef MSW przypomniał: Jedną z głównych gałęzi we Włoszech jest turystyka, miasta – kolebki sztuki, których zazdrości nam cały świat. – Nie ulegniemy strachowi, ale wprowadzimy w życie strategie nadzoru i ochrony w porozumieniu z władzami lokalnymi – powiedział.

Włosi muszą czuć się wolni

Minister spraw wewnętrznych wykluczył jednocześnie możliwość „militaryzacji miast”, gdyż – jak zaznaczył – zamachy w Nicei, Berlinie, Londynie i Sztokholmie udowodniły nie tylko analogiczną metodę ich przeprowadzenia, ale i „totalną nieprzewidywalność” takich ataków.

Jako priorytet wymienił też to, że obywatele Włoch muszą czuć się wolni i „nie mogą nigdy mieć wrażenia, że żyją w fortecy”.

 

 

(br)

 

Onet Wiadomości

Źródło: PAP