Jak długo Moskwa będzie pozwalać na atakowanie jej strefy wpływów?


Świat

WYDARZENIAŚWIAT

Tillerson poleci do Moskwy. Zacharowa o twardym stanowisku ws. Syrii

Dodano: wczoraj 20:240 012

Maria Zacharowa

Maria Zacharowa / Źródło: MSZ Rosji

Rzeczniczka MSZ Rosji Maria Zacharowa przekazała, że w trakcie zaplanowanej na 12 kwietnia wizyty w Moskwie sekretarza stanu USA Rexa Tillersona Moskwa przekaże mu, że uważa za niedopuszczalne ataki na terytorium Syrii.

Jak zaznaczyła Maria Zacharowa w telewizji Rossija 1, rozmówcy Tillersona w Moskwie zamierzają wysłuchać stanowiska sekretarza stanu USA na temat niedawnych ostrzałów i będą zadawać pytania na ten temat. Podkreśliła jednocześnie, że strona rosyjska „absolutnie jasno podkreśli, że tego rodzaju działania są dla nas niedopuszczalne”.

Rzeczniczka ministerstwa spraw zagranicznych Rosji odniosła się ponadto do odwołania wizyty szefa MSZ Wielkiej Brytanii Borisa Johnsona w Moskwie. Stwierdziła, że „stabilność i konsekwencja przestały być wizytówką polityki zagranicznej Zachodu”. „Powstaje wrażenie, że nasi zachodni koledzy żyją w innej rzeczywistości, w której najpierw samodzielnie próbują budować wspólne plany, a potem samodzielnie je zmieniają wymyślając absurdalne powody” – oceniła.

O odwołaniu swojej wizyty w Moskwie Boris Johnson poinformował na swoim profilu na Twitterze. „Nie pojadę do Moskwy w poniedziałek 10 kwietnia. Moim priorytetem jest odbycie rozmów z partnerami z G7 o Syrii i rosyjskim wsparciu dla Asada” – napisał.

Boris Johnson odwołuje swoją wizytę w Moskwie. Powodem rosyjskie wsparcie dla reżimu AsadaMinister spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii Boris Johnson odwołał swoją wizytę na Kremlu, którą miał złożyć w poniedziałek. Jak poinformował nie poleci do Moskwy ze względu na sytuację w Syrii oraz rosyjskie wsparcie dla…WPROST.pl

/ Źródło: TASS, wprost.pl