Dlaczego księdzu nie wolno wypędzać szatana z ludzkiej powłoki?


 

WP Wiadomości  

 

OPRAC. ARKADIUSZ JASTRZĘBSKI

wczoraj (09:20)

Ksiądz uzdrawiał i wypędzał szatana. Jest reakcja Kościoła

Metropolita częstochowski abp Wacław Depo zakazał księżom i osobom świeckim udziału w spotkaniach modlitewnych, które w Czatachowej na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej organizował ks. Daniel Galus. Zjeżdżały tam tysiące ludzi z całej Polski, a duchowny miał „uwalniać” wiernych od chorób i demonów.

 

Ksiądz uzdrawiał i wypędzał szatana. Jest reakcja Kościoła

(Materiały prasowe)

Praktyki księdza i działalność jego Wspólnoty Miłość i Miłosierdzie Jezusa budziły niepokój hierarchów już od kilku lat. Docierały do nich bowiem doniesienia, że ludzie wracali ze spotkań „wewnętrznie rozbici i pełni niepokoju”. Wiara w moc duchownego sprawiała, że ściągały tam tłumy ludzi z najdalszych zakątków Polski, w tym znani z telewizji celebryci.

Wreszcie „wobec wielu pytań i wątpliwości, z którymi zwracają się Księża Arcybiskupi i Biskupi, kapłani i osoby świeckie” zdecydowano się podjąć zdecydowane działania.

wp

PRZECZYTAJ TAKŻE: Ksiądz oskarża księdza o gwałt, a sam „nie jest święty”. Wszczęto śledztwo

Abp Wacław Depo powołał komisję, która zbada działalność kapłana i jego Wspólnoty. Do czasu zakończenia jej pracy hierarcha zalecił powstrzymanie się od wyjazdów na spotkania w Czatachowej.

Ks. Galus przyjął to najwidoczniej do wiadomości, bo na stronie Wspólnoty zamieścił komunikat o odwołaniu spotkań.

Jak stwierdza w swoim komunikacie metropolita częstochowski, ks. Galus chciał w Czatachowej prowadzić życie pustelnicze, ale z czasem „nie z polecenia swego biskupa, ale z własnej inicjatywy, rozpoczął posługę duszpasterską w duchu wspólnot charyzmatycznych”.

Metropolita zaznaczył również, że działającą przy Wspólnocie fundację Anioł Miłosierdzia, założyły osoby świeckie.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Ksiądz uderzył ucznia w Łodzi. Psycholog: to nigdy nie powinno się zdarzyć

„Chcąc zapobiec dalszym kontrowersjom i niejasnościom, wydaje się właściwe powstrzymanie się od organizowania wyjazdów na spotkania modlitewne organizowane przez ks. Daniela Galusa oraz Wspólnotę Miłość i Miłosierdzie Jezusa do czasu zakończenia prac komisji, wydania orzeczenia na temat jej działalności” – czytamy w komunikacie abp. Depo.

 

psycholog kliniczny.

Znam coraz więcej obłąkanych w czarnych sukienkach. Do mojej koleżanki przychodzi taki jeden, ma zlasowany umysł, jest bardzo słaby psychicznie. Ostatnio …Czytaj całość

Wojciech

Nasuwa się pytanie czy taki gościu – ksiądz, jak wymieniony w artykule narusza te bardzo wrażliwe uczucia religijne katolików czy nie .Chyba nie, bo to …Czytaj całość

Anna

Boli kościół co? 12 tyś wiernych potrafiło się zebrać u Ojca Daniela na mszy, policzyć tylko po 1 zeta na tacę. A inne kościoły puste. Ha ha to prawdziwy …Czytaj całość

Cezary

Jeden z drugim. Jak nie wierzysz w moc modlitwy. Wyśmiewasz się z daru uzdrowienia Ducha Świętego. To dlaczego jak urodzi ci się dziecko, to zanosisz je …Czytaj całość

Polub WP Wiadomości