Opozycja chce wymazać twórczą rolę Niemiec z historii II WŚ


Kraj

WYDARZENIAKRAJ

Schetyna o „skandalicznym” przejęciu Muzeum II WŚ. „PiS chce fałszować historię”

Dodano: dzisiaj 14:0822 2275

Grzegorz Schetyna

Grzegorz Schetyna / Źródło: Newspix.pl / Michal Fludra

Grzegorz Schetyna przed debatą Platformy Obywatelskiej z samorządowcami województwa pomorskiego zaprosił wszystkich do wzięcia udziału w błękitnym marszu przeciwników polityki obecnego rządu.

O zorganizowaniu błękitnego marszu mówił już w piątek 7 kwietnia poseł PO Marcin Kierwiński. Decyzję o zorganizowaniu 6 maja marszu w stolicy podjął w czwartek zarząd PO. Do ratusza został już skierowany wniosek o rejestrację zgromadzenia. PO spodziewa się 100 tysięcy uczestników. – Jak patrzę na to, jak demonstrację zwołuje PiS – demonstrację poparcia dla rządu – i przychodzi tam po 200-300 osób, to 100 tysięcy ludzi wkurzonych na zły rząd PiS to jest siła ludzi – ocenił Kierwiński.

PO zapowiada błękitny marsz w stolicy. „100 tysięcy ludzi wkurzonych na zły rząd PiS to jest siła ludzi”Zdaniem posła PO Marcina Kierwińskiego organizowanie konferencji, na której przedstawione zostaną wyniki prac podkomisji MON badającej katastrofę smoleńską akurat 10 kwietnia jest niestosowne. – Uważam, że bardziej w ciszy i…WPROST.pl

– Mamy już potwierdzenie od wszystkich korporacji samorządowych, że będą tam obecne – poinformował w sobotę Grzegorz Schetyna. Lider PO podkreślił również, że PiS chce fałszować historię, przykładem jest skandaliczne przejęcie Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku – Historia jest jedna, prawdziwa. Będziemy bronić niezależności historii, naukowego dorobku, prawdy – dodał.

Przypomnijmy, 6 kwietnia 2017 r. Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego nadał statut nowo utworzonemu Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Zgodnie ze statutem, połączone zostaną Muzeum II Wojny Światowej i Muzeum Westerplatte i Wojny 1939.

Błyskawiczna decyzja wicepremiera. Muzea już połączone, jest też nowy dyrektorWPROST.pl

Schetyna zapewnił też, że wkrótce PO przedstawi diagnozę stanu finansów państwa. – Opowiemy o koncepcji 13-stej emerytury – wyjaśnił.

/ Źródło: Wprost.pl / Facebook, Twitter