Białoruś deportowala trzech ukraińskich przewodników religijnych za kalanie języka


 

źr. Eastern Poland

Białoruś deportowała na Ukrainę trzech protestanckich kaznodziejów

Dodane przez Lipinski

Opublikowano: Czwartek, 06 kwietnia 2017 o godz. 22:10:10

Kaznodzieje planowali zorganizować w Mińsku biblijne warsztaty. Aresztowano ich pod zarzutem używania przekleństw, skazano na 15 dni aresztu i w końcu deportowano.

 

Dzisiaj Białoruś deportowała na Ukrainę trzech kaznodziejów, którzy zostali aresztowani w Mińsku 22 marca br.

Aszot Sarkissian, Leonid Nomerczuk i Władysław Jermołow z misji „Dobra nowina” planowali zorganizować w Mińsku biblijne warsztaty z udziałem południowokoreańskiego kaznodziei. Ukraińców aresztowano pod zarzutem używania przekleństw i skazano na 15 dni aresztu.

O ich aresztowaniu powiadomił działacz opozycji Oleś Logwyniec, który przypadkowo przebywał w tej samej celi z Ukraińcami.

Radca prawny „Dobrej nowiny” Siergiej Łukanin uznał zarzuty białoruskich władz za zmyślone. Ujawnił natomiast, że aresztowanych przesłuchiwano na okoliczność wtargnięcia z Ukrainy na Białoruś jeepa z bronią.

  1. marca br. białoruskie władze powiadomiły o samochodzie, który na przejściu granicznym w Aleksandrowce miał staranować szlabany i próbować wjechać na Białoruś. Według Białorusinów w jeepie miał znajdować się pistolet TT z dwoma magazynkami oraz „przedmiot podobny z wyglądu do trotylu i detonatorów”. Twierdzono, że w związku z incydentem aresztowano dwie osoby a trzecia mogła zbiec. Strona ukraińska zaprzeczyła, że do takiego zdarzenia w ogóle doszło.

Wierzę, że nasze modlitwy a także naświetlenie tej sytuacji w mediach powstrzymały pracowników specsłużb przed kontynuowaniem fabrykacji historii o przedarciu się czarnego jeepa z bronią przez białorusko-ukraińską granicę – napisał Łukanin na Facebooku.

CZYTAJ TAKŻE: Protesty na Białorusi: zatrzymano opozycjonistów i dziennikarzy

Novychas.by / zik.ua / polsatnews.pl / Kresy.pl