Galeria proniemieckich wazeliniarzy


Telewizja Republika.pl

Jeszcze więcej wazeliny dla germanofilskich dziennikarzy! Trwa akcja „Gazety Polskiej”

 

EmaPob

7:39 6 kwietnia 2017

„Bardzo proszę o więcej, jak najwięcej opakowań wazeliny” – nawoływał jeszcze niedawno Jacek Żakowski na antenie TOK FM. Dziennikarz dostał wówczas trzynaście tubek środka od Czytelników „Codziennej”, portalu niezalezna.pl, a także telewizjarepublika.pl, którzy wzięli udział w akcji „wazeliniarze”. W związku z tym akcja ma być kontynuowana. Dlatego prosimy „o więcej, jak najwięcej”.

Towarzystwo Dziennikarskie rozpoczęło akcję przepraszania Niemców, nie tylko za publikację okładki „Gazety Polskiej”, lecz także za działalność naszych dziadków w AK, ojców w Powstaniu Warszawskim i za dzieci z Wrześni.

Akcja „Gazety Polskiej”

Akcja „Gazety Polskiej” to odpowiedź na list otwarty, który Towarzystwo Dziennikarskie wysłało do dziennikarzy niemieckich i tamtejszej opinii publicznej. „Drodzy Przyjaciele, budowane od lat partnerstwo i przyjaźń polsko-niemiecka są dziś zagrożone przez falę kłamliwej i agresywnej propagandy antyniemieckiej, zainicjowanej przez polskie władze i przywodzącej na myśl komunistyczną propagandę lat 60.” – piszą w liście przedstawiciele Towarzystwa Dziennikarskiego.

„Musimy im pomóc, bo takie podlizywanie się, wpychanie się Niemcom bez wazeliny może być szkodliwe – powiedział Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny „Gazety Polskiej”, rozpoczynając akcję wysyłania tłustej maści germanofilskim dziennikarzom. 

 

Proponuje: – Kupujmy wazelinę i wysyłajmy ją tuzom „naszego” dziennikarstwa. Adresy drukujemy poniżej. To niewielka inwestycja. Na portalu aukcyjnym znajdziemy wazelinę już od 2 zł za opakowanie, 3,9 zł kosztuje specjalna wazelina przeznaczona dla lizusów.

Żakowski prosi o więcej

Po kilkunastu dniach jeden z adresatów akcji – Jacek Żakowski przyznał, że dostał listy z wazeliną.

Jako jeden ze wskazanych przez redaktora Sakiewicza adresatów dostałem tylko 13 opakowań wazeliny […] Liczyłem na dużo więcej, na silniejszą mobilizację prawicy. Bardzo proszę o więcej opakowań wazeliny od zwolenników prawicy na adres „Polityki”, mam pusty bagażnik w samochodzie. Chętnie go zapełnię. Jeśli tylko rzeczywiście wierzycie w tę władzę, cenicie ją, lubicie Sakiewicza, czytacie „GPC”, przysyłajcie jak najwięcej wazeliny. My ją zlicytujemy na Allegro i będzie na porządne dziennikarstwo mówił Żakowski.

Obserwuj

GP Codziennie @GPCodziennie

Spełnij prośbę Jacka Żakowskiego i wyślij #wiecejwazeliny.
Prosimy o udostępnianie. #Żakowski #wazeliniarzeDE

21:26 – 4 Apr 2017

  • 171171 podanych dalej

  • 227227 polubień

  • Spełnijmy zatem prośbę Jacka Żakowskiego! 

    Źródło: Telewizja Republika, niezalezna.pl