Syria ostrzega uzbrojonego po zęby sąsiada


 

12:21 04 KWIECIEŃ 2017

 

Ambasador Syrii w Rosji Riyad Haddad

Syryjski dyplomata oskarża Izrael o wspieranie terrorystów

© Sputnik. Maksim Blinov

ŚWIAT

10:50 04.04.2017Krótki link

2226121

Damaszek uważa, że ​​Izrael wspiera ugrupowania terrorystyczne w Syrii, zamierza reagować na każdą agresję ze strony Izraela, powiedział RIA Novosti ambasador Syrii w Rosji Riyad Haddad.

„W tym czasie Izrael próbuje wspierać grupy terrorystyczne, które są na naszym terytorium. I jak tylko Izrael czuje, że grupy terrorystyczne słabną, natychmiast interweniuje, aby je wspierać. Dlatego będziemy reagować na wszelkie agresje ze strony Izraela, jak odpowiedzieliśmy ostatnim razem, zestrzeliwując jeden z samolotów i strzelając do drugiego. Będziemy robić to samo, jeśli powtórzy się taka sytuacja” — powiedział ambasador.

Premier Izraela Binjamin Netanjahu

© AP PHOTO/ DAN BALILTY, POOL

Izrael nadal będzie atakował cele w Syrii

Pod koniec marca izraelskie siły powietrzne zostały ostrzelane z ziemi po tym, jak zaatakowały cele na terytorium Syrii. Wtedy syryjska armia oświadczyła, że ​​żołnierzom artylerii przeciwlotniczej udało się zestrzelić jeden z samolotów biorących udział w nalocie. Izrael z kolei zaprzeczył i powiedział, że jeden z syryjskich pocisków został przechwycony przez system obrony przeciwrakietowej. Celem uderzenia, według nich, była kolumna z bronią dla bojowników libańskiego ruchu „Hezbollah”, którzy walczą po stronie prezydenta Baszara al-Asada.

Izraelski minister obrony Avigdor Lieberman obiecał, że również w przyszłości będzie zapobiegał dostawom broni dla „Hezbollah” i zagroził, że zniszczy syryjskie baterie przeciwlotnicze Syrii, jeśli te znów otworzą ogień do samolotów biorących udział w tym zadaniu.

Komentując to oświadczenie, prezydent Syrii Baszar al-Asad podkreślił, że ochrona granic kraju jest prawem i obowiązkiem Syryjczyków, a polityka jego państwa nie zależy od tego, z jakimi oświadczeniami występuje Ministerstwo Obrony Izraela.