Azarow: Rosja utrzymuje na powierzchni ukraińską gospodarkę


Znalezione obrazy dla zapytania Poroszenko pływa

 

07:59 21 MARZEC 2017

 

Były premier Ukrainy Mykoła Azarow

Azarow: Rosja utrzymuje na powierzchni ukraińską gospodarkę

© Sputnik. Alexei Furman

ŚWIAT

19:03 20.03.2017Krótki link

0 632331

Ukraińską gospodarkę utrzymuje na powierzchni Rosja, powiedział w Dumie Państwowej były premier Ukrainy, szef „Komitetu Ocalenia Ukrainy” Mykoła Azarow.

„Co wciąż utrzymuje na powierzchni ukraińską gospodarkę. Powiem paradoksalną rzecz, o dziwo utrzymuje ją Rosja. Jeśli z bezpośrednich inwestycji w ubiegłym roku weźmiemy gdzieś około miliarda dolarów, 900 z groszami, to duża część z nich, prawie 900 milionów — to rosyjskie inwestycje” — powiedział.

Były premier Ukrainy Mykoła Azarow

© SPUTNIK. ALEXEI FURMAN

Azarow wezwany na przesłuchanie do Prokuratury Generalnej

Według Azarowa „jeśli spojrzymy na inwestycje kredytowe w ukraińską gospodarkę, to jest to portfel kredytowy rosyjskich banków”.

„I zapytacie, banki być może zarabiają? Zobaczmy ich stratę za ostatni rok — 600 milionów dolarów. Ale przecież są to banki z kapitałem państwowym. A jakie silniki są montowane na remontowanych czołgach lub w nowych czołgach? Są to diesle Jarosławskiego Zakładu, a jakie pręty paliwowe są używane w ukraińskich elektrowniach atomowych? Rosyjskie” — dodał Azarow.

„Komitet Ocalenia Ukrainy” został założony w 2015 roku przez byłego premiera Azarowa, który po zamachu stanu w 2014 roku został zmuszony do opuszczenia kraju, podobnie jak były prezydent Wiktor Janukowycz.