Zmarł Rockefeller


 

Znalezione obrazy dla zapytania Demotywatory-miliarder Rockefeller

 

Zmarł amerykański miliarder David Rockefeller. Miał 101 lat

 

EmaPob17:15 20 marca 2017

WIKIPEDIA/Domena Publiczna

David Rockefeller był amerykańskim miliarderem oraz głową słynnej rodziny przemysłowców i finansistów. Zmarł dziś w swoim domu w Pocantico Hills w stanie Nowy Jork. Rockefeller przeżył ponad 101 lat.

Przyczyną śmierci miliardera była niewydolność serca. Informację o jego śmierci potwierdził rzecznik prasowy rodziny Rockefellerów. 

David Rockefeller ukończył studia na Uniwersytecie Harvarda jeszcze przed wybuchem II wojny światowej (1936 r.), a doktorat z ekonomii na Uniwersytecie Chicagowskim obronił w trakcie jej trwania (1940 r.).

W 1946 r. rozpoczął karierę w Chase National Bank, którego następnie został prezesem. Prócz działalności w sektorze bankowym, David Rockefeller przez wiele lat zarządzał także majątkiem rodzinnym oraz angażował się w działalność filantropijną (Fundacja Rockefellera działała także w Polsce) i polityczną (blisko współpracował m.in. z Henrym Kissingerem).

Świętuj z nami 22 urodziny CANAL+ w Polsce i odbierz wyjątkowy rabat! Teraz pakiet TV + 100 GB Internetu tylko 77,98 zł do końca roku.

Chcę dowiedzieć się więcej.

Nie, dziękuję. (pokaż inny program)

„Forbes” szacował majątek Rockefellera na 3,3 mld dolarów, co dawało mu miejsce w szóstej setce najbogatszych ludzi świata.

Źródło: bankier.pl

One thought on “Zmarł Rockefeller

Możliwość komentowania jest wyłączona.