Dopóki mieliśmy tylu generałów ile Chiny to był spokój


Znalezione obrazy dla zapytania Demotywatory- generałowie do cywila

W 2010 r. z wojska odeszło 28 generałów i był spokój. W 2016 r. odeszło ich 26 i nagle wybuchła histeria
wpis z dnia 20/03/2017

foto: DrabikPany (Flickr.com / CC by 2.0)

Interesujące musi być podłoże „generalskiej histerii”, jaka zapanowała w polskojęzycznych mediach kontrolowanych przez niemiecki kapitał oraz w TVN. Wszak w 2010 roku z wojska odeszło aż 28 doświadczonych i wyszkolonych w strukturach NATO generałów. Wówczas jednak nikt nie panikował, a sam MON – kierowany przez lekarza psychiatrę Bogdana Klicha – wypuszczał komunikaty, że to „nic nadzwyczajnego”. Kiedy jednak w 2016 r. z wojska odeszło 26 generałów, to nagle wspomniane media zaczęły krzyczeć o „wielkiej czystce” w polskim wojsku.


Trudno mi jednoznacznie odnieść się do tego, co dzieje się w polskiej armii. Jest to dość hermetyczne i zhierarchizowane środowisko, stąd nie będę podejmował się oceny tej sytuacji. Informacje o kolejnych odejściach są jednak faktem. Generałowie przechodzą na emerytury – część z nich z uwagi na wiek. Zdecydowana większość robi to jednak z własnej woli. Innymi słowy – mogliby jeszcze służyć w wojsku, ale z jakiś względów tego nie robią. W 2016 roku odeszło ich łącznie 26. W tym kontekście warto jednak zwrócić uwagę na inny aspekt tej sprawy.


Otóż w 2010 roku z polskiej armii odeszło – uwaga – 28 generałów. W zdecydowanej większości byli to doświadczeni i wyszkoleni już w strukturach NATO dowódcy. Z jakiegoś względu podejmowali oni jednak decyzje, aby opuścić struktury Wojska Polskiego i przejść na emerytury (przypomnijmy – mundurowi mogą to uczynić już po 15 latach służby). Co jednak istotne –wówczas temat odejść generałów z armii nie był topowym tematem polskich mediów. Owszem – pojawiały się pojedyncze teksty czy reportaże na ten temat, ale nie sposób tego porównać do obecnej histerii medialnej, jaką generują polskojęzyczne media kontrolowane przez niemiecki kapitał oraz w TVN. Nikt nie grzał tematu na newsowych „jedynkach”, nikomu nie przyszło do głowy, aby robić z tego materiały na główne wydania serwisów informacyjnych przez kilka dni z rzędu.

Powstaje zatem pytanie – czy odejścia generałów z polskiej armii to rzeczywisty, czy też może sztuczny problem stworzony do celów czysto politycznych, którego istnienie zawdzięczamy mediom głównego nurtu?

Źródło: Generałowie odchodzą z wojska. „Nic niezwykłego”(PolskieRadio.pl)
Źródło: Były dowódca GROM i weterani z Iraku. Odchodzą niektórzy z najbardziej doświadczonych żołnierzy (Gazeta.pl)
Źródło: 12 dowódców odchodzi z wojska. Kryzys w armii? (Wp.pl)

wpis z dnia 20/03/2017

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP