Dał głos żubr “białowieszczański”


Znalezione obrazy dla zapytania Demotywatory-Cimoszewicz

Przełącz na rozrywkę

Przełącz na Dziennik

 

Cimoszewicz ostro o prezydencie: Niedouczony, ignorant, jego doktorat to nieporozumienie

27.01.2016, 11:40 | Aktualizacja: 27.01.2016, 11:38

 

Były premier Włodzimierz Cimoszewicz (2L), przewodniczący Gminy Żydowskiej w Krakowie Tadeusz Jakubowicz (L), prezydent Krakowa Jacek Majchrowski (2P)

Były premier Włodzimierz Cimoszewicz (2L), przewodniczący Gminy Żydowskiej w Krakowie Tadeusz Jakubowicz (L), prezydent Krakowa Jacek Majchrowski (2P) / Polska Agencja Prasowa / Jacek Bednarczyk

Były premier nie przebiera w słowach. „Jestem zażenowany postawą prezydenta” – komentuje Włodzimierz Cimoszewicz, przekonując, że rozwiązania proponowane przez PiS, rząd i samego prezydenta w sprawie Trybunału Konstytucyjnego są nie do przyjęcia, bo niezgodne z prawem.

Prezydent Andrzej Duda ogłosił, że jednego z trzech sędziów Trybunału Konstytucyjnego wybranych głosami Platformy Obywatelskiej jeszcze w październiku ubiegłego roku może zaprzysiąc na miejsce kolejnego sędziego TK, którego kadencja upływa w kwietniu. Pod jednym warunkiem – że sędzia ten zostanie ponownie wybrany przez Sejm. Wcześniej prezes PiS Jarosław Kaczyński i premier Beata Szydło złożyli propozycję opozycji, by wyznaczyła do składu Trybunału ośmiu sędziów. Siedmiu miało wejść do TK z nadania PiS.

 

To świadczy, że główni sprawcy tego konfliktu, czyli prezydent i PiS zdają sobie sprawę, że to niewygodna sytuacja i szukają jakiegoś wyjścia. Wszystkie te rozwiązania są bezprawne i nie zasługują na przyjęcie – stwierdził w Radiu ZET, w audycji Moniki Olejnik, były premier Włodzimierz Cimoszewicz. Nazwał również prezydenta „ignorantem”.

Jestem zażenowany postawą Andrzeja Dudy jako prawnika. To jest jakieś nieporozumienie, że on zrobił doktorat z prawa. Albo jest niedouczony, albo jest jednym z tych prawników, którzy całkowicie świadomie rozmijają się ze swoją wiedzą prawniczą – nie szczędził słów krytyki pod adresem głowy państwa Włodzimierz Cimoszewicz.

Czytaj więcej

Prezydent Człowiekiem Wolności 2015 tygodnika „wSieci”. „Nigdy nie podpiszę antyspołecznej ustawy” [ZDJĘCIA]

Andrzej Duda

Andrzej Duda / Shutterstock

 

Źródło: Radio ZET