TRUMP: NIEMCY SĄ WINNI NATO DUŻĄ SUMĘ PIENIĘDZY


Znalezione obrazy dla zapytania Merkel bastionem globalizmu

 

TRUMP: NIEMCY SĄ WINNI NATO DUŻĄ SUMĘ PIENIĘDZY

ŚWIAT

Dzisiaj, 18 marca (16:25) Aktualizacja: Dzisiaj, 18 marca (16:39)

​Donald Trump pisze na Twitterze o „wspaniałym” spotkaniu z kanclerz Angelą Merkel, do którego doszło w Białym Domu. Amerykański prezydent w następnym wpisie podkreślił jednak, że Niemcy są winni Sojuszowi Północnoatlantyckiemu i Stanom Zjednoczonym duże sumy pieniędzy. Dodał, że powinni płacić więcej za wsparcie w dziedzinie obronności.

Donald Trump i Angela Merkel /AFP

Donald Trump i Angela Merkel /AFP

Wczoraj Donald Trump spotkał się w Waszyngtonie z niemiecką kanclerz. 

REKLAMA

 

Rozmowa dotyczyła między innymi sytuacji na Ukrainie, ale według mediów spotkanie przebiegło w chłodnej atmosferze i nie przyniosło zbyt wielu konkretów. Pierwotnie spotkanie miało się odbyć we wtorek, jednak Trump w poniedziałek zaproponował przełożenie spotkania na piątek z powodu śnieżycy nadciągającej na wschodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych. 

Obserwuj

Donald J. Trump

@realDonaldTrump

Despite what you have heard from the FAKE NEWS, I had a GREAT meeting with German Chancellor Angela Merkel. Nevertheless, Germany owes…..

14:15 – 18 mar 2017

 • 13 38213 382 podane dalej

 • 57 21257 212 polubień

 • Obserwuj

  Donald J. Trump

  @realDonaldTrump

  …vast sums of money to NATO & the United States must be paid more for the powerful, and very expensive, defense it provides to Germany!

  14:23 – 18 mar 2017

 • 11 97611 976 podanych dalej

 • 50 96950 969 polubień

 • Kanclerz Niemiec – jak poinformowały osoby z jej najbliższego otoczenia cytowane w amerykańskich mediach – była w drodze na lotnisko, kiedy zadzwonił do niej prezydent.

  Dla wielu komentatorów przełożenie przez Trumpa rozmów z Merkel na późniejszy termin jest symbolem stosunków amerykańsko-niemieckich. Oczekiwania amerykańskich obserwatorów związane z tym najważniejszym spotkaniem Trumpa od objęcia urzędu były skromne.

  Większość komentatorów miała nadzieje na „przełamanie lodów” i na nawiązanie przynajmniej roboczych stosunków pomiędzy Trumpem – najsłynniejszym przedstawicielem światowej „rewolucji populistycznej” – a kanclerz Merkel, która bywa nazywana przez amerykańskich komentatorów „ostatnim bastionem globalizmu”.

  Zdaniem konserwatywnego dziennika „The Wall Street Journal” stanowisko Merkel szczególnie w takich dziedzinach jak imigracja, integracja europejska i rola NATO w stosunkach transatlantyckich wzmocniła przegrana w wyborach w Holandii Geerta Wildersa, eurosceptyka i przeciwnika imigracji, szczególnie imigracji z państw islamskich, przywódcy Partii na rzecz Wolności (PVV).

  Angela Merkel Asked President Trump To Shake Hands & He Appeared To Ignore Her | TIME

  PAP/IAR