Oma dostała prztyczka od Trumpa


Znalezione obrazy dla zapytania amerykański policzek dla Merkel

 

NIEMCY: MEDIA O SPOTKANIU MERKEL – TRUMP

ŚWIAT

1 godz. 2 minuty temu

​Niemcy komentują pierwszą wizytę Angeli Merkel w Białym Domu, którego gospodarzem został Donald Tramp. „Było to poprawne spotkanie, chociaż przebiegło w dość chłodnej atmosferze” – piszą miejscowe media. Donald Trump przyjął zaproszenie na szczyt szefów państw grupy G20 w Hamburgu.

Angela Merkel spotkała się z Donaldem Trumpem /PAP/EPA

Angela Merkel spotkała się z Donaldem Trumpem /PAP/EPA

Niemieckie media podkreślają, że kanclerz stanęła w wyjątkowo trudnej roli, bowiem spotkała się z prezydentem, który nie jest prawdziwym politykiem i znany jest z niekonwencjonalnego zachowania.
Zdaniem tygodnika „Der Spiegel”, spotkanie przebiegło bez większych wpadek, ale miały miejsce drobne incydenty. Agencja DPA przypomina, że podczas wspólnego zdjęcia Donald Trump odmówił podania ręki pani kanclerz, a podczas konferencji prasowej dość niezręcznie zażartował w kwestii podsłuchiwania jego i Angeli Merkel przez poprzedniego prezydenta Baracka Obamę.
Ogólnie wizytę uznano za pożyteczną, która stanowi jedynie wstęp do dalszych amerykańsko-niemieckich rozmów na tematy gospodarcze, sprawy bezpieczeństwa oraz kwestie międzynarodowe.

Informacyjna Agencja Radiowa