TK nie może być maszynką do konstruowania destrukcyjnej głupoty antyrządowej


Podobny obraz

Wyborcza.pl

Piątek17.03.2017

 

Prof. Sadurski: Trybunał stał się maszynką do przyklepywania niekonstytucyjnych ustaw

WYWIAD

rozmawiał Łukasz Woźnicki

16 marca 2017 | 20:29

Prezes Trybunału Konstytucyjnego Julia Przyłębska powiedziała dziś, że nie było przesłanek do wyłączenia ze składu orzekającego ws. pisowskiej ustawy o zgromadzeniach sędziego, który wcześniej opiniował ustawę.1 ZDJĘCIE

Prezes Trybunału Konstytucyjnego Julia Przyłębska powiedziała dziś, że nie było przesłanek do wyłączenia ze składu orzekającego ws. pisowskiej ustawy o zgromadzeniach sędziego, który wcześniej opiniował ustawę. (Jacek Dominski/REPORTER / REPORTER)

 

– Przed wyrokiem miałem nadzieję, że TK wykorzysta okazję, aby zademonstrować niezależność od PiS. Że to ustawka. Ale sędziowie po prostu przyklepali fatalną ustawę. To pokazuje, że TK w obecnym składzie będzie maszynką do przyklepywania niekonstytucyjnych ustaw – mówi prof. Wojciech Sadurski.

TK uznał pisowską nowelizację prawa o zgromadzeniach za konstytucyjną. Wyrok był pierwszym podjętym w pełnym składzie, odkąd prezesem TK została Julia Przyłębska. Czterech z 11 orzekających w sprawie sędziów zgłosiło zdanie odrębne.

Wyrok TK oznacza, że prezydent Andrzej Duda będzie musiał podpisać ustawę krytykowaną przez organizacje pozarządowe, Sąd Najwyższy, rzecznika praw obywatelskich i przedstawicieli OBWE…

Skomentuj

Please log in using one of these methods to post your comment:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s