Tapetowanie Tuskowej rzeczywistości przez polskojęzyczne media obcego kapitału


Znalezione obrazy dla zapytania antypolskie media

wPolityce.pl

 

Kto ma media, ten ma władzę – to stara prawda. Zapytajmy więc, kto ma w Polsce media?

opublikowano: 9 minut temu

autor: M. Czutkoautor: M. Czutko

 

Gdyby nie sprawne media zwane kiedyś mainstreamowymi, władza PO-PSL nie utrzymała by się tak długo. Tapetowanie rzeczywistości banałami wyszłoby na jaw wcześniej. Fikcja, dzięki mediom utrzymała się jednak aż przez osiem lat.Niemała w tym zasługa zagranicznych medialnych koncernów, które nawet nie ukrywają, że grają przeciwko Polsce, a w interesie korporacji, które mają na Polsce zbijać kapitał.

CZYTAJ TAKŻE: TYLKO U NAS. Treść CAŁEJ instrukcji szefa Ringier Axel Springer dla polskich dziennikarzy. Szokujące słowa!

W tym sensie, nie dziwi instrukcja szefa pewnego niemieckiego wydawnictwa dla podległych mu polskich dziennikarzy. Tu nie chodzi nawet o jakąś twardą propagandę, bardziej o wytworzenie pewnej atmosfery, poczucia u czytelników, że ktoś jest cool, a ktoś obciachowy. To tylko z pozoru niepoważne zabawy internetowe. Ludzie mediom wciąż wierzą, to ciągle ogromna siła oddziaływania na elektorat.

W niedawnym wywiadzie dla Gazety Wyborczej płk. Piotr Pytel, dziwnie rozmiłowany we wszystkim co rosyjskie były szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego bije w ideę tworzonej właśnie obrony terytorialnej. Dzielny wojak przestrzega, że minister Antoni Macierewicz tworzy formację, w której szeregi masowo będą się zaciągać szpiedzy. To prawda, że weryfikacja ochotników będzie trudna, ale jakaś będzie. Gdzie natomiast były polskie służby, gdy do Polski wpuszczano, bez weryfikacji i całkiem legalnie obcy kapitał, który wygodnie rozsiadł się w mediach? To nie jest działalność szpiegowska, to coś więcej, jawna metodyczna praca na osłabienie Rzeczpospolitej. Repolonizacja mediów i inwestowanie w media polskie może nas tylko wzmocnić. Trochę tych ośrodków bez wpływu ze Wschodu czy Zachodu już jest, ale walka o ten rynek trwa.

Media już dawno przestały być „czwartą władzą”, przesunęły się w tej hierarchii wyżej. Być może nawet na sam szczyt. Bo kto ma media, kto potrafi z nich zrobić użytek – będzie miał i władzę, będzie mógł sobie dowolnego lidera wykreować. Widzimy to codziennie.

Zdjęcie Marcin Wikło

autor: Marcin Wikło

Dziennikarz prasowy, radiowy i telewizyjny. Publikuje w portalu wPolityce.pl i tygodniku „wSieci”. Zapraszam do obserwowania na twitterze: @marcin_wiklo i na FB: http://www.facebook.com/MarcinWiklowPolityce