Ojciec Rydzyk atakuje bezbożną opozycję


Znalezione obrazy dla zapytania Bezbożnicy

 

WP.PLStrona główna serwisu

 

Arkadiusz Jastrzębski

oprac.Arkadiusz Jastrzębski

akt. 17.03.2017, 08:54

 

Ojciec Rydzyk atakuje opozycję. „To obrzydliwe”

Znany z ostrych wypowiedzi redemptorysta z Torunia znów o sobie przypomina. Na antenie swojej stacji zaatakował opozycję i zarzucił jej kłamstwa. Widzów Telewizji Trwam ostrzegał przed politykami Nowoczesnej, Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Ojciec Tadeusz RydzykOjciec Tadeusz Rydzyk (

Agencja Gazeta/Sławomir Kamiński

)

  • Nie dajcie się skazić złem idącym z różnych stron. Te układy, te partie… Jak oni kłamią, to jest obrzydliwe. PSL, ci z Platformy, czy ta Nowoczesna… Boże, jak to kłamie! – atakował ojciec Tadeusz Rydzyk.
    – Pamiętajcie ich. Idą wybory. To, że oni przy kościele są i mizdrzą się, to nic nie znaczy – przestrzegał.
    – Pamiętam różne spotkania; jak mnie wołali do stołu ci z PSL na przykład. Ja im wtedy odpowiadałem, że nie rozmawiam z oszustami – mówił duchowny, który nie stroni od wygłaszania politycznie zaangażowanych opinii.

Tadeusz Rydzyk i PiS

Ojciec. Rydzyk od wielu lat wspiera polityków PiS, a partia Jarosław Kaczyńskiego wspiera jego inicjatywy – nie tylko medialne. Jak wylicza „Super Express”, od początku rządów PiS redemptorysta otrzymał ponad 30,5 mln zł z publicznej kasy, chociażby na przeprowadzenie wakacyjnych kursów dla cudzoziemców.
Pod koniec lutego w obronie redemptorysty stanął szef resortu środowiska Jan Szyszko. W liście rozesłanym do parlamentarzystów i mediów minister napisał o „ataku lewicowo-liberalnych środków masowego przekazu” na osobę dyrektora Radia Maryja. W ocenie Szyszki, Rydzyk jest „charyzmatycznym kapłanem”, który „broni własności polskiej ziemi”, „kocha Polskę i Polaków i wie, że podstawą siły narodu jest rodzina„. Za plus minister uznał również fakt, że Rydzyk „otwarcie zwalcza lewackie ideologie w rodzaju ‚gender’ oraz „stanowczo wspiera tradycyjny model rodziny”.

REKLAMA

Zobacz też: Będzie wniosek o wotum nieufności dla rządu. Opozy…

Będzie wniosek o wotum nieufności dla rządu. Opozycja ma kandydata na premiera?

00:00 / 02:54

WP, TV Trwam, se.pl