Agresywne skłonności Trumpa


Znalezione obrazy dla zapytania pokojowy Trumpa w satyrze

Pokojowy Trump

 

10:35 17 MARZEC 2017

 

Okręt rozpoznania radioelektronicznego SSW-175 „Wiktor Leonow

Media: Trump chce zatopić „Wiktora Leonowa”

© AP Photo/ Desmond Boylan

ŚWIAT

19:13 16.03.2017Krótki link

252513795

Prezydent USA Donald Trump oświadczył, że mógłby zatopić rosyjski okręt zwiadowczy „Wiktor Leonow”, który rzekomo został zauważony u wschodnich wybrzeży Ameryki. O tym poinformował Daily Star.

Okręt rozpoznania radioelektronicznego SSW-175 „Wiktor Leonow

© AP PHOTO/ DESMOND BOYLAN

U wybrzeży USA zauważono rosyjski okręt wywiadowczy

Według gazety kiedy w mediach pojawiły się pierwsze doniesienia o „Wiktorze Leonowie”, Trump powiedział na konferencji prasowej, że mógłby zatopić ten okręt, ale to nie pomogłoby stosunkom między Rosją a Stanami Zjednoczonymi.

„Byłoby dla mnie o wiele łatwiej walczyć z Rosją, ale wtedy nie dogadamy się. Najlepsze, co mógłbym zrobić, to zatopić ten okręt, gdy był w odległości 30 mil od brzegu” — powiedział amerykański przywódca. Według Trumpa prezydent Rosji Władimir Putin uważa, że ​​„nie może zawrzeć umowy” z prezydentem Stanów Zjednoczonych, ponieważ „politycznie byłoby to niepopularne”.

Wcześniej stacja telewizyjna Fox News poinformowała, że amerykański wywiad zauważył przy bazie okrętów podwodnych amerykańskiej marynarki wojennej okręt zwiadowczy „Wiktor Leonow”. Informowano, że okręt został odkryty około 23 mile (37 km) na południowy wschód od amerykańskie bazy wojskowej w Kings Bay w stanie Georgia. W lutym źródła ten samej stacji telewizyjnej informowały o zbliżeniu „Wiktora Leonowa” do wybrzeża Stanów Zjednoczonych w rejonie bazy okrętów podwodnych w Connecticut.