Wojsko to nie klub dyskusyjny


Znalezione obrazy dla zapytania Generałowie ida do cywila

WP.PLStrona główna serwisu

 

Violetta Baran

oprac.Violetta Baran

akt. 16.03.2017, 08:33

 

Gen. Waldemar Skrzypczak o konsekwencjach roszad personalnych w armii: amerykańskie wojska mogą zostać wyprowadzone z Polski

Jakie mogą być konsekwencje roszad personalnych w polskiej armii? Zdaniem generała generała broni w stanie spoczynku Waldemara Skrzypczaka, który był gościem programu „Jeden na jeden” w TVN 24 dowództwo NATO bacznie przygląda się sytuacji i może podjąć decyzję o „wyprowadzeniu amerykańskich wojsk z Polski”.

Gen. Waldemar SkrzypczakGen. Waldemar Skrzypczak (

WP.PL / Konrad Żelazowski

)

Gen. Skrzypczak odniósł się do ostatnich zmian w armii, m.in. podania się do dymisji dowódcy Komponentu Wojsk Specjalnych, generała Jerzego Guta. – Wiemy, co się w armii dzieje i dlaczego są duże odejścia – stwierdził. Tłumaczył, że obecnej władzy chodzi o to, by „wyrugować tych, którzy mogą mieć odrębne zdanie niż ci, którzy próbują kształtować obecną armię”. – Wyrzuca się tych, którzy mają kręgosłupy, a zostawia tych, którzy mają miękkie kręgosłupy – ocenił.
Zdaniem Skrzypczaka, odejście gen. Guta ma wpływ na nasze relacje z NATO. – Dowództwo NATO przygląda się temu, że z polskiego wojska odchodzą najbardziej doświadczeni ludzie, a na ich miejsce przychodzą osoby, które nie mogą się pochwalić żadnymi osiągnięciami – mówił.
– To, co się dzieje, to osłabienie naszej pozycji w NATO. Konsekwencje mogą być daleko idące – ocenił Skrzypczak. Dopytywany przez prowadzącego program, jakie to mogą być konsekwencje, odparł: „wyprowadzenie wojsk amerykańskich z Polski”.

TVN24