Kaczyński: Polityka Niemiec jest skierowana przeciwko naszym interesom


Znalezione obrazy dla zapytania Polska w Niemieckich objęciach

 

Telewizja Republika.pl

Kaczyński: Polityka Niemiec jest skierowana przeciwko naszym interesom

 

MAD

14:17 16 marca 2017

FOT. TOMASZ ADAMOWICZ/GAZETA POLSKA

  • Stosunki z Niemcami muszą być na miarę polityki Niemiec wobec nas. Ta polityka, począwszy od polityki historycznej, a skończywszy na polityce energetycznej, jest skierowana przeciwko naszym interesom. Z tego trzeba wyciągać wnioski – powiedział prezes PiS, Jarosław Kaczyński, w wywiadzie dla salon24.pl.

W rozmowie z salon24.pl Jarosław Kaczyński podkreślił, że „bez Angeli Merkel nie byłoby Brexitu”, a następnie kanclerz popełniła błąd ze skierowaniem Steinmeiera na stanowisko prezydenta Niemiec, przez co zwiększyła szanse Martina Schulza. Kaczyński dodał, że „nie możemy się nabierać” na sposób prowadzenia polityki przez Niemcy.

  • Stosunki z Niemcami muszą być na miarę polityki Niemiec wobec nas. Ta polityka, począwszy od polityki historycznej, a skończywszy na polityce energetycznej, jest skierowana przeciwko naszym interesom. Z tego trzeba wyciągać wnioski – powiedział prezes PiS w rozmowie z salon24.pl.

Mówiąc o współpracy polsko-niemieckiej Kaczyński zaznaczył, nic nie zdziała się „bez utwardzenia naszej postawy”, bez zmian wewnętrznych, bez budowy silnego państwa i sprawnych służb specjalnych. – Na pewno musimy się postarać porozumieć. Ale, by to było możliwe, musimy zajmować twarde stanowisko – dodał szef Prawa i Sprawiedliwości.

Stosunki z Niemcami muszą być na miarę polityki Niemiec wobec nas. Ta polityka, począwszy od polityki historycznej, a skończywszy na polityce energetycznej, jest skierowana przeciwko naszym interesom. Z tego trzeba wyciągać wnioski  

Źródło: salon24.pl