Wildstein: Zamiana Saryusza na Pitere to dowód na degenerację PO


Jedynie prawda jest ciekawa

logo-info-w

 

Wildstein: Zamiana Saryusza na Pitere to dowód na degenerację PO

15.03.2017

 

piteraaaaa

Wildstein: Zamiana Saryusza na Pitere to dowód na degenerację PO

Wymiana, o której mowa, to zastąpienie osoby bardzo kompetentnej kimś, kto kompetencji nie posiada.

„Zastąpienie w Komisji Spraw Zagranicznych Parlamentu Europejskiego Jacka Saryusz-Wolskiego przez Julię Piterę ma charakter symboliczny” – pisze Bronisław Wildstein na łamach wPolityce.pl.

„Można by dodać, że wyłącznie ponieważ instytucje PE nie mają realnego znaczenia, ale to tylko do pewnego stopnia prawda” – pisze publicysta.

Zdaniem Wildsteina, jesteśmy świadkami wymianu na posła mniej kompetentnego: „Wymiana, o której mowa, to zastąpienie osoby bardzo kompetentnej kimś, kto kompetencji nie posiada. Nikt właściwie tego nie ukrywa, co rzuca dodatkowe światło na funkcjonowanie instytucji UE” – czytamy.

Wildstein widzi w tej zamianie dowód na degenerację Platformy Obywatelskiej: „Zastąpienie Saryusz-Wolskiego przez Piterę to także dowód degeneracji PO. Sama zresztą jej kariera w partii Tuska, to obraz tego co stało się z tym ugrupowaniem przez ostatnie dziesięć lat. Osoba bezinteresownie zaangażowana w życie publiczne, która dzielnie, choć ze średnim skutkiem – za co trudno ją winić – zwalczała korupcję w Warszawie, zredukowana została do frontowca w wojnie z partią Kaczyńskiego” – pisze publicysta „wSieci”.

Mly/wPolityce.pl

fot. [wPolityce.pl/tvp.info]

Czytaj oryginalny artykuł na: http://www.stefczyk.info/publicystyka/opinie/wildstein-zamiana-saryusza-na-pitere-to-dowod-na-degeneracje-po,19574623284#ixzz4bQKUNwYy