Marine Le Pen ogłasza chęć współpracy z narodowymi państwami


łZnalezione obrazy dla zapytania liberte,fraternite, egalite

Xportal.plInformacje, Idea, Polityka15.03.2017

Francja: Marine Le Pen pragnie współpracy z Polską i Węgrami

14 marca 2017 16:29

Kandydatka na prezydenta Francji z ramienia Frontu Narodowego Marine Le Pen podczas rozmowy z dziennikarzami zadeklarowała chęć bliskiej współpracy z premierem Węgier Viktorem Orbanem i rzeczywistym przywódcą Polski Jarosławem Kaczyńskim. Nie potwierdziły się jednak słowa przytaczane przez „Rzeczpospolitą”, na temat propozycji demontażu UE z pomocą Polski i Węgier. Autor tekstu z „Rz”  przeprosił za wprowadzenie czytelników w błąd, jednakże zwrócił uwagę, iż wprowadzenie zmian proponowanych przez Le Pen de facto doprowadziłoby do demontażu Unii.

Przewodnicząca Frontu Narodowego miała natomiast powiedzieć, iż przedmiotem jej współpracy z Kaczyńskim byłoby przestrzeganie zasady wolności i suwerenności krajów członkowskich UE, a także powstrzymanie ingerowania UE w wewnętrzne sprawy Polski (spór o Trybunał Konstytucyjny), oraz zapobieżenie nałożenia sankcji na Polskę i inne kraje, które odmówią przyjęcia obowiązkowych ilości imigrantów narzuconych przez wspólnotę.

Wśród innych swoich ewentualnych sprzymierzeńców, prócz Orbana i Kaczyńskiego, Marine Le Pen wymieniła także m.in. Ligę Północną we Włoszech, Austriacką Partię Wolności (FPO), Partię Wolności Geerta Wildersa (PVV) w Holandii, Partię Niepodległości Zjednoczonego Królestwa (UKIP) w Wielkiej Brytanii.

(na podst. onet.pl, rp.pl, rt.com)