Polska nie ma zamiaru czapkować na kolanach hegemonistecznej Unii twardego jądra


Znalezione obrazy dla zapytania Hegemonistyczna Unia

WP.PLStrona główna serwisu

 

Katarzyna Bogdańska

Katarzyna Bogdańska

akt. 13.03.2017, 13:11

Konferencja Jarosława Kaczyńskiego

– Wszelkiego rodzaju sugestie, że chcemy wyprowadzać Polskę z Unii są kłamstwem. Ktoś, kto tak mówi, kłamie, manipuluje – powiedział Jarosław Kaczyński na konferencji prasowej. – Dziś staje realny problem Europy dwóch prędkości. Słuchałem Buzka, który mówił, że sprawa jest właściwie rozstrzygnięta. To jest dopiero niebezpieczne – podkreślił.

Obserwuj

PrawoiSprawiedliwość @pisorgpl

Prezes #PiS J. #Kaczyński w #Warszawa: Sugestie, że chcemy wyprowadzić Polskę z #UE to oszustwa i manipulacje.

12:08 – 13 mar 2017

 • 4747 podanych dalej

 • 9292 polubienia

 • Opozycja będzie potrafiła wykorzystać ewidentną europejską porażkę PiS?

  – Spór o Donalda Tuska miał oczywiście aspekt personalny, ale był także w tle spór o Europę dwóch prędkości. Polska stawia temu opór. Dziękuję pani premier Szydło, że się sprzeciwiła – dodał Kaczyński. Podkreślił, że ta koncepcja oznacza właściwie koniec Unii i musimy walczyć, by nie została zrealizowana.

  Obserwuj

  PrawoiSprawiedliwość @pisorgpl

  Prezes #PiS J. #Kaczyński w #Warszawa: #UE musi być jednością, to dzięki niej jest w stanie wyjść z kryzysu i odnieść sukces.

  12:26 – 13 mar 2017

 • 99 podanych dalej

 • 4040 polubień

 • – Jeżeli oświadczenie Marine Le Pen rzeczywiście padło, to jest ona w błędzie – powiedział Kaczyński. Zapewnił, że nie ma scenariusza, zmierzającego do POLEXIT. – Jesteśmy przekonani, że Unia Europejska powinna być zreformowana, nie popieramy jej likwidacji – dodał prezes PiS. – Linia rządu jest jednoznaczna: Unia ma być zachowana w całości i bez dwóch prędkości – podkreślił. – Może dożyję takiego momentu, w którym Unia będzie supermocarstwem – dodał.
  Do informacji, którą podała „Rzeczpospolita”, że Marine Le Pen jest gotowa podjąć współpracę z Kaczyńskim w demontażu Unii, odniósł się Ludovic de Danne, członek biura politycznego Frontu Narodowego oraz członek rady strategicznej przy kampanii Le Pen. Na swoim profilu na Twitterze napisał: – To nieporozumienie. Nie jesteśmy zainteresowani sojuszem z PiS.

  19godz.

  Cezary Szymanek @cszymanek

  „Jesli wygram, podejme wspolprace z Kaczynskim w demontazu Unii” – mowi Marine Le Pen specjalnie dla @rzeczpospolita. Wiecej w poniedzialek.

  Obserwuj

  Ludovic de Danne @LdeDanne

  @cszymanek @rzeczpospolita @beatamk Misunderstanding as we are not interested in an alliance with PIS @ENF_Poland@MarusikMichal @marekjurek

  09:35 – 13 mar 2017

 • 99 podanych dalej

 • 1010 polubień

 • REKLAMA

  Prezes PiS powiedział także, że temat o rzekomym wyjściu Polski z UE to temat stworzony przez opozycję, która dzięki temu nas atakuje. – Uzyskaliśmy lepszą pozycję w UE, kto potrafi się postawić, na pewno nie traci – zapewnił Kaczyński.

  Zobacz obraz na Twitterze

  Zobacz obraz na Twitterze

  Obserwuj

  PrawoiSprawiedliwość @pisorgpl

  Trwa briefing prasowy Prezesa #PiS J. #Kaczyński w #Warszawa.

  12:07 – 13 mar 2017

 • 66 podanych dalej

 • 3030 polubień

 • Kaczyński: nie mamy zamiaru być na kolanach
  – Nie mamy zamiaru Polski z Unii Europejskiej wyprowadzać, ale nie mamy też zamiaru w Unii Europejskiej być na kolanach – zapewnił Kaczyński.
  Zapytany, czy ws. reelekcji Donalda Tuska na stanowisko szefa Rady Europejskiej niektóre kraje uległy naciskom, prezes PiS stwierdził: „Sądzę, że były kraje, które chciały głosować inaczej, chciały głosować z Polską i następnie uległy bardzo mocnemu naciskowi”.

   

  • Nie jest rzeczą dobrą, żeby o sprawach ważnych bardzo dla Unii Europejskiej decydował w gruncie rzeczy jeden kraj, jedna osoba. To jest sytuacja niemająca nic wspólnego z tymi ideami, które leżały u podstaw powołania Unii Europejskiej – mówił Kaczyński. – Mamy nadzieję, że ta sytuacja się zmieni, bo ona prowadzi do kryzysu, a z czasem może prowadzić do kryzysu (…) takiego ostatecznego – zaznaczył prezes PiS.
   Kaczyński o wyborze Tuska
   – Wybór Donalda Tuska na przewodniczącego Rady Europejskiej nastąpił i z punktu widzenia prawa europejskiego jest wyborem ważnym – powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński.
   Lider PiS odniósł się w ten sposób na poniedziałkowej konferencji prasowej do pytania dziennikarzy, czy – w kontekście wezwania Donalda Tuska przez prokuraturę na przesłuchanie w charakterze świadka w śledztwie przeciwko b. szefom SKW o podjęcie bez zgody władz współpracy z rosyjskim FSB, które w ocenie opozycji nieprzypadkowo ma miejsce kilka dni po przedłużeniu jego kadencji jako szefa RE – pogodził się z reelekcją Tuska.
   – Wybór nastąpił, z punktu widzenia prawa europejskiego jest wyborem ważnym – zaznaczył Kaczyński.
  • Natomiast łączenie tego wyboru z działaniami polskiego wymiaru sprawiedliwości nie ma żadnych podstaw. To są sugestie, które wynikają z pewnych negatywnych emocji, a niczego innego – dodał lider PiS.

   WP Wiadomości